16 kwiecień 2021

Wojewoda zachodniopomorski: lista punktów szczepień w najbliższych dniach

fot. PAP
Dokładna lista punktów szczepień powszechnych w województwie zostanie określona po tym, jak sprawdzi je NFZ. Myślę, że w najbliższych dniach będziemy mogli taką listę ogłosić – powiedział w piątek wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.
REKLAMA

"Powstanie punktów (szczepień powszechnych – PAP) zależy od dwóch czynników. Pierwszy to dowóz szczepionek do Polski. Spodziewamy się, że będzie on bardzo widocznie zwiększony na początku maja" – powiedział w piątek dziennikarzom wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Dodał, że to termin, w którym powinny zacząć działać punkty szczepień masowych – poza punktem pilotażowym w Koszalinie, który ma ruszyć w poniedziałek w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Jak wskazał, drugim czynnikiem, od którego zależy uruchomienie punktów jest ich sprawdzenie przez NFZ. Przypomniał, że za organizację punktów w ramach Narodowego Programu Szczepień odpowiedzialne są samorządy "ale finansowanie szczepień nadal pochodzi z budżetu państwa poprzez środki przekierowane z Narodowego Funduszu Zdrowia".

"We wszystkich powiatach naszego województwa, czyli w 18 powiatach i 13 miastach na prawach powiatu takie punkty powstaną, dokładna ich lista zostanie natomiast określona dopiero po tym, jak Narodowy Fundusz Zdrowia dokona sprawdzeń. Myślę, że w najbliższych dniach, w przyszłym tygodniu będziemy mogli taką listę ogłosić" – powiedział Bogucki.

Dodał, że siatka punktów szczepień powszechnych będzie "w optymalny sposób" rozłożona w województwie, a jeśli będzie możliwość stworzenia dodatkowych punktów "to oczywiście będziemy chcieli współpracować z samorządowcami w tej kwestii".(PAP)

Autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany