16 czerwiec 2021

Wojewoda łódzki: apeluję o powrót do kontroli stanu zdrowia

fot. PAP
Tak dobrej sytuacji epidemicznej w woj. łódzkim nie było od roku. Apeluję do wszystkich o powrót do kontroli swojego stanu zdrowia u lekarzy rodzinnych – powiedział w środę PAP wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.
REKLAMA

Wojewoda tłumaczył, że należy skorzystać z tego, że pandemia powoli ustępuje i powrócić do normalnej kontroli zdrowia.

"Tak dobrej sytuacji epidemicznej w woj. łódzkim nie było od roku, dlatego przywracamy normalność we wszystkich placówkach szpitalnych, które w czasie nieepidemicznym nie mają oddziałów zakaźnych" – oświadczył Bocheński.

"Jednocześnie apeluję do wszystkich o powrót do kontroli swojego stanu zdrowia u lekarzy rodzinnych i specjalistów oraz o zaplanowanie i korzystanie ze szczepień" – podkreślił.

W województwie na 1369 łóżek covidowych zajętych jest 250, a z 224 respiratorów dla pacjentów z COVID-19 wykorzystuje się teraz 46.

W Łódzkiem przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 podano dotąd ponad 1,6 mln osób– poinformowano w poniedziałek na o stronach rządowych. Całkowicie zaszczepionych jest 624 tys. mieszkańców regionu.

W kraju ogólna liczba szczepień przekroczyła 25 mln, a całkowicie zaszczepionych jest w Polsce ponad 10,2 mln osób.

W środę Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 241 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 23 w regionie łódzkim. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-17 16:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany