21 wrzesień 2022

Cel: poprawa bezpieczeństwa na drodze

fot. nadesłane
21 września jest Europejskim dniem bez ofiar śmiertelnych na drogach. Z tej okazji dziś na placu przed Urzędem Marszałkowskim na mieszkańców czekają m.in. symulator dachowania i pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
REKLAMA
Takimi akcjami chcemy uświadomić użytkownikom dróg, jak należy postępować w sytuacjach kryzysowych - zarówno gdy jesteśmy uczestnikiem wypadku, jak i osobą mogącą udzielić pomocy poszkodowanym - wyjaśnił obecny podczas akcji wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Podczas akcji, prowadzonej jest przez Komendę Miejską Policji w Toruniu, Fundację „Bezpieczni.eu” i Fundację „Na pewno życie”, zarówno piesi jak i kierowcy mogą porozmawiać z policjantami na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i zmian przepisów ruchu drogowego, zaznajomić się z podstawami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawdzić działanie symulatora dachowania.

Kampania pod nazwą EDWARD (European Day Without a Road Death) odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
14.1°C
wschód słońca: 06:45
zachód słońca: 18:25
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-05 19:00
miejsce
Dwa Światy, Toruń, ul. Ducha Św....
wstęp biletowany