2 maj 2021

Białystok: o tysiąc szczepionek więcej dostał majówkowy punkt szczepień

fot. PAP
O tysiąc szczepionek więcej niż pierwotnie zakładano dostał majówkowy punkt szczepień przeciwko COVID-19 w Białymstoku - potwierdził w niedzielę wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Dodał, że jeżeli będzie taka potrzeba, być może akcja szczepień będzie wydłużona.
REKLAMA

O zwiększeniu dostaw szczepionek na potrzeby punktów w kraju, które prowadzą akcję "Zaszczep się w majówkę" informował w sobotę szef kancelarii premiera, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

W tych punktach może się zaszczepić każda dorosła osoba, która ma wystawione e-skierowanie na szczepienie. Nie trzeba się wcześniej umawiać. Podawany jest jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

Punkt w Białymstoku znajduje się przy Pałacu Branickich. Szczepienia prowadzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Miało tam być 2,5 tys. dawek szczepionki, będzie o tysiąc więcej.

Rzeczniczka podlaskiego NFZ Beata Leszczyńska informowała w sobotę wieczorem na Twitterze, że w pierwszym dniu akcji majówkowej, w Białymstoku zaszczepiło się 467 osób. NFZ podaje w niedzielę, że chętni cały czas się zgłaszają.

"Oczywiście monitorujemy całą sytuację. Mamy przygotowany ten punkt na określoną ilość dawek. Jeżeli zajdzie taka konieczność, a będą takie możliwości, z jednej strony możemy tę akcję próbować wydłużyć o kolejny dzień czyli 4 maja" - powiedział w niedzielę dziennikarzom wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Dodał, że inna możliwość jest taka, że szczepionki będą wykorzystane przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, który prowadzi swoje stacjonarne punkty szczepień.

Wojewoda zaznacza, że jest w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala USK, trwa analiza tempa szczepień.

"Zobaczymy jak będzie dzisiaj, czy utrzymamy to tempo, czy ono będzie trochę mniejsze, a może się okaże, że będzie jeszcze większe, natomiast przygotowujemy się na to, żeby ewentualnie - jak mówiłem - móc przedłużyć (czas akcji - PAP), może jeżeli byśmy mieli jeszcze sporą ilość dawek kontynuować tę akcję, może w innej formie. Poczekajmy jeszcze na decyzje" - powiedział wojewoda podlaski. (PAP)

autorka: Izabela Próchnicka

kow/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-17 16:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany