16 maj 2021

Rzeszów: Konrad Fijołek wraz z mieszkańcami posadził drzewa w Parku Papieskim

fot. PAP
Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek wraz z sympatykami i mieszkańcami miasta wziął w niedzielę udział w sadzeniu drzew w Parku Papieskim przy katedrze rzeszowskiej. Jest to kontynuacja jego akcji zapoczątkowanej w 2017 roku, gdy posadzono 30 dębów.
REKLAMA

Fijołek przypomniał na towarzyszącej wydarzeniu konferencji prasowej, że w 2017 roku zainicjował akcję Rzeszów Smart City. Była ona odpowiedzią na ustawę nieżyjącego już ministra prof. Jana Szyszki zezwalającą na wycinkę drzew Polsce. Fijołek podał w niedzielę, że w ramach tej ustawy w Polsce wycięto 3 miliony drzew, a w Rzeszowie – kilka tysięcy.

Przekazał jednocześnie, że na rozpoczęcie jego akcji w 2017 roku udało się posadzić w Parku Papieskim 30 dębów błotnych, "po to, żeby pokazać, że rzeszowianie potrafią się integrować, potrafią zadbać także o swoje miasto".

"To była przepiękna i spontaniczna akcja rzeszowian. Wracamy do dobrych praktyk i chcę, aby stały się rzeszowską tradycją i zasadą" – przekonywał Fijołek.

Dodał, że w niedzielę zostanie posadzonych kolejnych 20 dębów błotnych.

"Chcemy, aby zieleń – parki, skwery, miejsca wysokiej zieleni były dostępne dla rzeszowian w ciągu 10 minut spaceru" – przekonywał kandydat.

Zauważył też, że konieczne jest także posadzenie wysokich drzew w centrum miasta, tam, gdzie ich obecnie nie ma, bo – jak mówił – obecnie zieleń jest dla miasta jedną z najważniejszych inwestycji.

Wskazując na zgromadzonych w Parku Papieskim rzeszowian mówił, że są to ludzie, którzy chcą "to nasze piękne miasto nadal upiększać, sprawiać, żeby w naszym mieście żyło się jeszcze piękniej".

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego, po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zaplanowano na 13 czerwca.

Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa, startuje w wyborach z poparciem m.in. PO, Lewicy, PSL i ruchu Polska 2050.

Oprócz niego w wyborach kandydują: popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, wspierany przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun. (PAP)

autor: Agnieszka Pipała

api/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany