.
9 lipiec 2020

Nagrody dla samorządów za frekwencję przy urnach

fot. nadesłane
W najbliższą niedzielę (12 lipca) druga tura wyborów prezydenckich. Samorząd województwa przygotował bonusy dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych w naszym regionie. Gminy, które wykażą największą frekwencję przy urnach, otrzymają 20 tysięcy złotych, które pozwolą im zorganizować duże i atrakcyjne imprezy masowe. Do udziału w wyborach zachęcali dziś (8 lipca) marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
822
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wybory to święto demokracji. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie, każdy jest na wagę złota – mówiła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska

Prawo do głosowania to nie tylko przywilej, to także nasz moralny obowiązek. To, o co przede wszystkim walczymy, to wysoka frekwencja przy urnach – podkreślał marszałek Piotr Całbecki

Jak przyznamy te bonusy? Po wyborach sprawdzimy, jak wyglądała frekwencja w poszczególnych gminach Kujaw i Pomorza. W oparciu o nią stworzymy rankingi samorządów w następujących kategoriach:
  • największe miasta regionu (tzw. prezydenckie)
  • stolice powiatów ziemskich
  • pozostałe miasta
  • gminy miejsko-wiejskie
  • gminy wiejskie.
Zwycięski samorząd w każdej z tych kategorii zostanie nagrodzony. Będzie to właściwie nagroda dla mieszkańców – duża i atrakcyjna impreza masowa. Na realizację każdego takiego eventu samorząd województwa przeznaczy 20 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku konkurs z nagrodami dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych Kujaw i Pomorza ogłosiliśmy w związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Marszałkowskie bonusy za wysoką frekwencję trafiły do Torunia, Brodnicy, Ciechocinka oraz miasto Solec Kujawski i gmina Osielsko (powiat bydgoski). 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
822
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-04 16:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany