12 maj 2021

Buż (Lewica): jednoznacznie popieramy Konrada Fijołka w wyborach prezydenta Rzeszowa

fot. PAP
Lider Lewicy na Podkarpaciu, poseł Wiesław Buż oświadczył w czwartek, że jego ugrupowanie "jednoznacznie popiera" Konrada Fijołka w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa.
REKLAMA

Fijołek jest byłym współpracownikiem dotychczasowego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca, wiceprzewodniczącym rady miasta i szefem klubu Rozwój Rzeszowa. Popierają go też m.in. PO, PSL i Ruch Polska 2050. Fijołek był związany z SLD.

Poseł Buż powiedział na konferencji prasowej, że Fijołek "ma ogromne szanse na zwycięstwo w tej rywalizacji". "Jest stąd. Ma ogromne doświadczenie samorządowe. Poparło go całe spektrum sił prodemokratycznych, rozwojowych, stowarzyszeń, organizacji. Jest znany w Rzeszowie" - mówił Buż.

Pytany o to, że Fijołek nie został poparty przez Tadeusza Ferenca, poseł stwierdził, że zachowanie byłego prezydenta miasta "bardzo mocno zdziwiło, zaskoczyło". "Jesteśmy, że tak powiem, ugryzieni w udo i mamy z tym określony kłopot, ale musimy sobie dać radę" – dodał.

Buż zapowiedział też, że zwróci się do premiera, aby potwierdził kalendarz wyborczy. "Czy 9 maja te wybory się odbędą" – pytał poseł.

Zwrócił uwagę, że "komitety wyborcze wydają określone środki finansowe na przeprowadzenie kampanii". "Jest obawa, że nie będzie właściwego przekazu. Jeśli później trzeba będzie przeprowadzić wybory może tych środków najnormalniej w świecie zabraknąć, a ustawa nie przewiduje dodatkowych środków na prowadzenie kampanii" – zauważył Buż.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zarządzone zostały na 9 maja.

Chęć kandydowania - oprócz Fijołka - zgłosili m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (Solidarna Polska) i poseł Konfederacji Grzegorz Braun.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

kyc/ mok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany