2 sierpień 2021

Chiny: kolejne zakażenia wariantem Delta w ośmiu regionach, władze zaostrzają przepisy

fot. Marco Verch Professional Photographer / CC BY 2.0 / https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Władze niektórych miast i prowincji Chin nasilają środki zapobiegawcze, by powstrzymać szerzenie się groźnego wariantu Delta koronawirusa. W poniedziałek państwowa komisja zdrowia zgłosiła 55 nowych lokalnych infekcji wykrytych w ośmiu regionach kraju.
REKLAMA

Komisja poinformowała łącznie o 98 nowych zakażeniach objawowych wykrytych w ciągu poprzedniej doby, ale 43 z tych przypadków określono jako infekcje przywleczone z zagranicy.

Chiny mierzą się obecnie z największą jak dotąd falą zakażeń wariantem Delta, który rozprzestrzenia się z Nankinu, gdzie 20 lipca wykryto skupisko infekcji na lotnisku. Według władz tego miasta jako pierwsi zakazili się pracownicy czyszczący kabinę samolotu, który przybył z Rosji. Łącznie z ogniskiem w Nankinie wiązanych jest już około 300 infekcji.

40 spośród 55 nowych zakażeń lokalnych wykryto w prowincji Jiangsu, której stolicą jest Nankin. Nowe infekcje odnotowano również w siedmiu innych regionach, w tym w Pekinie, Hubeiu, Junnanie i na wyspie Hajnan na Morzu Południowochińskim – wynika z poniedziałkowego raportu komisji zdrowia.

Władze miasta Suzhou w Jiangsu nakazały zamknięcie salonów gry w madżonga, ponieważ w innej miejscowości kilka osób zakaziło się w takim przybytku. W Pekinie niektóre szkoły proszą uczniów, by wrócili z letnich wakacji co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego 15 sierpnia.

W Zhengzhou, które nawiedziły ostatnio tragiczne w skutkach powodzie, władze wymagają ujemnego testu na koronawirusa od wszystkich wyjeżdżających z miasta. W Kantonie miejscowa komisja zdrowia apeluje o niewyjeżdżanie z prowincji bez potrzeby, a osoby, które były w ostatnim czasie na obszarach ryzyka, muszą się zgłaszać na badania.

Obecnie w Chinach kontynentalnych na Covid-19 choruje 1091 osób, z czego 24 przypadki określono jako ciężkie. Łącznie od początku pandemii w kraju odnotowano 93 103 objawowych zakażeń, a oficjalny bilans zgonów na Covid-19 wynosi 4636. Władze ChRL nie zaliczają infekcji bezobjawowych do potwierdzonych przypadków choroby i nie podają ich łącznej liczby.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ ap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-18 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-18 20:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-19 20:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-21 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany