Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze: wspólnego szczęścia, zdrowia, bezpieczeństwa i dostatku - podkreślił prezydent Andrzej Duda. Nie tylko dzisiaj, ale też we wszystkie dni roku pamiętajmy, że rodzina to siła - dodała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.
REKLAMA

Film z życzeniami pary prezydenckiej został opublikowany w sobotę na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

"Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Rodzin. Z tej okazji gorąco pozdrawiamy wszystkie polskie rodziny w kraju i za granicą" - podkreślił w nim prezydent Andrzej Duda. "Serdeczne pozdrowienia przekazujemy też tym z Państwa, którzy własne rodziny założą już wkrótce, a także osobom, które dobrze znają potrzeby polskich rodziców i dzieci, ponieważ codziennie niosą im pomoc, wsparcie i radę" - dodała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent zaznaczył, że obchodzone w sobotę święto ma przypomnieć o wyzwaniach stojących przed współczesną rodziną. "Zachęcam, aby jej problemy, aspiracje i oczekiwania traktować z należytą troskę i uwagą" - mówił.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę, że rodzina to środowisko, w którym przychodzimy na świat, rozwijamy się, otrzymujemy miłość, wychowanie oraz "przekaz podstawowych wartości". "Szczęśliwa, dobrze funkcjonująca rodzina jest naszym oparciem i bezpieczną przystanią oraz pierwszą szkołą relacji międzyludzkich" - powiedziała.

Prezydent zauważył, że aby tak właśnie było, muszą być spełnione pewne podstawowe warunki, dlatego państwa o "nowoczesnych ambicjach", w tym również Polska, starają się zapewnić rodzinom poczucie bezpieczeństwa, także pod względem ekonomicznym, edukacyjnym czy zdrowotnym. "To bardzo ważne szczególnie dzisiaj. Pandemia wpłynęła bowiem na wszystkie dziedziny życia, wymusiła nową organizację domowego porządku, pociągnęła za sobą problemy zdrowotne czy trudności w sferze zawodowej" - powiedziała pierwsza dama.

Jak mówił prezydent, to właśnie polskie rodziny mają "ważny udział w skutecznej walce z pandemią". "Znakomicie się organizują, trzymają się razem i nie poddają zwątpieniu. Potrafią zatroszczyć się nie tylko o siebie, ale też o innych, wspierają osoby potrzebujące, włączają się w lokalne i ogólnopolskie akcje pomocowe" - wymieniał.

Zdaniem pierwszej damy w ciągu ostatnich 14 miesięcy nauczyliśmy się jeszcze bardziej doceniać to "bezcenne dobro", jakim jest "bliskość rodziny, serdeczna więź z bliskim oraz wzajemna życzliwość i opieka, którą ofiarowują sobie krewni". "Dlatego nie tylko dzisiaj, ale też we wszystkie dni roku, pamiętajmy, że rodzina to siła" - zaapelowała.

"Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze: wspólnego szczęścia, zdrowia, bezpieczeństwa i dostatku" - podkreślił Andrzej Duda.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany