16 październik 2020

Sport w czerwonej strefie

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Od 17 października 2020 r. Toruń wraz z dziesięcioma innymi miastami wojewódzkimi włączony zostaje do strefy czerwonej. W związku z tym w naszym mieście obowiązywać będą nowe zasady dot. wydarzeń oraz działalności sportowej.
REKLAMA

Zgodnie z wprowadzonymi zasadami wydarzenia sportowe odbywać się mogą bez udziału publiczności. Ponadto zawieszona zostaje działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Z zakazu wyłączone są jednak ww. miejsca, które:

  • działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
  • są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.
Organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych jest dopuszczalna, jeśli udział w nim weźmie nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób).
Od 17 października nie będzie można także prowadzić działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w PKD w podklasie 96.04. - przejdź do strony z opisem podklasy) oraz dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni. Z tego zakazu wyłączonesportowe kluby taneczne i szkoły tańca.

W Toruniu zakaz obejmie 12 pływalni: basen w Uniwersyteckim Centrum Sportowym, zarządzany przez MOSIR Mini Aquapark przy ul. Hallera oraz 10 basenów przyszkolnych. Wprowadzenie strefy czerwonej nie wpłynie na realizację budowy Parku Wodnego Toruń przy ul. Bażyńskich, trwają jednak ustalenia dot. jego oficjalnego otwarcia.

Zawieszeniu ulega także Toruńska Olimpiada Przedszkoli i Szkół w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021. O tym, czy w drugim semestrze roku współzawodnictwo odbędzie się, zadecyduje ocena bieżącej sytuacji.

Najbliższe wydarzenia sportowe, które odbędą się bez udziału publiczności:

  • 17.10. Piłka nożna: Elana Toruń vs Mieszko Gniezno, Stadion Miejski im. Grzegorza Dunieckiego
  • 18.10. Futsal: FC Toruń vs P.A. Nova Gliwice, Uniwersyteckie Centrum Sportowe
  • 18.10. Tenis stołowy: Energa Manekin Toruń vs TTS Polonia Bytom, Hala Olimpijczyk
  • 18.10. Koszykówka: Polski Cukier Toruń vs Anwil Włocławek, Arena Toruń

Odwołane w październiku zostały wydarzenia w Arenie Toruń: Wspinaczkowy Puchar Polski, Gala mieszanych sztuk walki służb mundurowych, 38. Toruń Maraton, Mecz Tolerancji oraz Targi DRONTECH.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-24 15:00
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-26 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany