Kolarki na podium

fot. www.torun.pl
Zwycięstwem Fitnessek zakończył się rozgrywany w Gostyniu Puchar Polski. Torunianki triumfowały w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego, zarówno w juniorkach, jak i elicie kobiet.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
928
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
 
11 maja 2019 roku rozegrana została jazda indywidualna na czas. Na 15-kilometrowej trasie nieopodal Gostynia rywalizowały zarówno juniorki, jak i panie z elity. Najlepszy czas ze wszystkich zawodniczek wykręciła Karolina Karasiewicz, o 16 sekund wyprzedzając klubową koleżankę Aurelę Nerlo. Podium dopełniła Nikol Płosaj (UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik). Również w juniorkach mieliśmy dwie reprezentantki na podium. Najlepiej z trasą poradziła sobie torunianka Natalia Krześlak, wyprzedzając Julię Kowalską (KTK Kalisz). Brąz wywalczyła druga z Fitnessek, Kamila Pastuszek.
 
Aura pogodowa w niedzielę 12 maja nie była tak łaskawa jak dzień wcześniej. Zawodniczki przystąpiły do rywalizacji w deszczu i temperaturze poniżej 10 stopni. Jednakże nawet tak niekorzystne warunki pogodowe nie przeszkodziły Fitnesskom w osiągnięciu sukcesu. Już na 10 km od grupy oderwała się dwójka: Karolina Karasiewicz i Marta Jaskulska (Klub Kolarski Ziemia Darłowska). Podczas gdy dziewczyny dzielnie pracowały na przedzie i pokonywały kolejne kilometry wyścigu, z peletonu próbowały oderwać się zawodniczki TKK Pacific. Na ostatniej rundzie w samotna pogoń ruszyła Karolina Kumięga, do której po pewnym czasie dołączyły Paulina Pastuszek i Patrycja Lorkowska. Współpracująca trójka dogoniła uciekinierki, tworząc nowy pięcioosobowy odjazd. Na trzy kilometry do mety ponownie w solowym ataku oderwała się od grupy Karolina Kumięga. Niezagrożona pewnie podążyła do mety po swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. O pozostałych miejscach na podium zadecydował finisz z czteroosobowej już ucieczki. Najszybsza okazała się Karolina Karasiewicz, meldując się na mecie jako druga. Pokonała tym samym Martę Jaskulską (Klub Kolarski Ziemia Darłowska). Czwartą lokatę wywalczyła Paulina Pastuszek, a piątą Patrycja Lorkowska. Wśród juniorek ponownie triumfowała Natalia Krześlak, wyprzedzając Nikolę Wielowską (Klub Kolarski Ziemia Darłowska) oraz swoją klubowa koleżankę Maję Gondek.
 
Najbliższy tydzień będzie bardzo ważny dla Fitnessek. Od piątku 17 maja 2019 r. będą one bowiem rywalizowały w młodzieżowych oraz juniorskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym. Karolina Karasiewicz natomiast została powołana do reprezentacji narodowej w kolarstwie torowym, na wyścig GP Mińska, gdzie będzie walczyć o cenne punkty do kwalifikacji olimpijskich.

Wyścigi na szosach i torach nie są jedynymi, z jakimi mierzą się obecnie nasi zawodnicy. Mistrz Świata Cezary Łączkowski i Bartosz Kucharski są świeżo upieczonym maturzystami i najbliższe starty w torowych Mistrzostwach Polski godzić będą z egzaminem dojrzałości.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
928
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany