Fitnesski z pucharem

fot. www.torun.pl / TKK Pacific
Z Pucharu Polski rozegranego w Koźminku Fitnesski przywożą dwa zwycięstwa, Aureli Nerlo w jeździe indywidualnej na czas i Karoliny Karasiewicz w wyścigu ze startu wspólnego, oraz drugie miejsce Natalii Krześlak w „czasówce” w kategorii juniorka.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2607
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W elicie kobiet Fitnesski wygrały w obu rozgrywanych podczas Pucharu Polski konkurencjach. W sobotę podczas rywalizacji w jeździe indywidualnej na czas triumfowała Aurela Nerlo, wyprzedzając klubową koleżankę Karolinę Karasiewicz. Świetną czwartą lokatę wywalczyła torunianka Patrycja Lorkowska, o trzy sekundy meldując się na mecie przed piątą Pauliną Pastuszek. Wśród juniorek dobrze spisała się Natalia Krześlak, która wywalczyła drugie miejsce w stawce.

Następnego dnia torunianki przystąpiły do wyścigu ze startu wspólnego. Do pokonania miały trasę 85 kilometrów, poprowadzoną drogami nieopodal Koźminka. Zawodniczki TKK Pacific do wyścigu przystąpiły bardzo zmotywowane. Cel był jeden - wygrać. Już od pierwszej rundy przypuszczały bardzo dużą ilość ataków, by rozerwać stawkę i odjechać od peletonu. W odjeździe dnia znalazła się Fitnesska Patrycja Lorkowska. Dołączyły do niej dwie inne zawodniczki Łucja Pietrzak (MAT ATOM Deweloper) i Karolina Lipiejko (UKS TFP Jedynka Kórnik). Harcowniczki ponad 20 kilometrów uciekały przed peletonem, jednakże na około 3 kilometry do mety rozpędzona grupa dogoniła uciekinierki. Rozpoczęła się walka o jak najlepszą pozycję  w grupie przed zbliżającym się finiszem. Znów świetnie spisały się torunianki, doprowadzając Karolinę Karasiewicz, z przodu grupy, aż do decydującej rozgrywki. Karolina wykorzystała pracę koleżanek i po finiszu z grupy wygrała wyścig ze startu wspólnego.

Puchar Polski był bardzo dobrym przetarciem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. W elicie kobiet, w barwach reprezentacji narodowej w wyścigu ze startu wspólnego pojedzie Fitnesska Aurela Nerlo. Wśród juniorek, w jeździe indywidualnej na czas, oraz w wyścigu ze startu wspólnego wystartuje Natalia Krześlak. Mistrzostwa świata odbędą się w Wielkiej Brytanii w terminie 22-29 września 2019 r.

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 gratuluje sukcesu.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
2607
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-11-29 19:00
miejsce
OD NOWA - Nowa sala...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-04 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany