20 styczeń 2023

XI Marszałkowski Bal Dobroczynny

zdjęcie: XI Marszałkowski Bal Dobroczynny / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Już jutro (21 stycznia) odbędzie się jedenasta edycja Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego. Darczyńcy spotkają się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, gdzie podczas wspólnej zabawy zbiorą środki, które trafią do trzech instytucji pomocowych w naszym regionie.
REKLAMA
Podczas balu odbędą się aukcje charytatywne. Na licytację trafiły między innymi gitara z autografami gwiazd, koszulka Roberta Lewandowskiego, węgierska etola, kontusz sarmaty, koszulka z autografem Danny’ego DeVito i inne wartościowe, unikatowe przedmioty.

O muzykę podczas wydarzenia zadba Eljazz Big Band oraz Paderewski Quartet. Wystąpi popowy duet bliźniaczek Siostry Melosik, czeski tancerz Jan Kliment i pochodzący z Rypina młody tancerz Natan Grzybowski. Uczestnicy balu obejrzą także występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy.

W tym roku beneficjentami balu są: Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu (powiat aleksandrowski) prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Pod opieką placówki przebywają niepełnosprawni intelektualnie oraz z niepełnosprawnością sprzężoną.

Dochód z balu trafi także do Dom Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie (powiat bydgoski), prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej. Placówka udziela schronienia i wsparcia matkom z małoletnimi dziećmi i kobietom w ciąży, które z różnych przyczyn nie mogą pozostać w rodzinie oraz potrzebują opieki i wsparcia. Beneficjentem jest także toruńska Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza zarządzana przez Zgromadzenie Kleryków Regularnych Somasków. Instytucja mieści się na toruńskich Bielawach, przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 lat. Placówka wymaga doposażenia w sprzęt AGD, remontu pokojów dla dzieci, a przede wszystkim remontu jadalni.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
-0.6°C
wschód słońca: 07:25
zachód słońca: 16:32
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2023-02-03 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 19:30
miejsce
KLUB OD NOWA, Toruń, ul. Gagarina 37a
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-03 20:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-05 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany