Świętujemy 20 lat województwa kujawsko-pomorskiego! Przed nami 9 dni muzyki, tańca i zabawy

Na to wydarzenie co roku czekają tysiące osób. Już 1 czerwca rozpocznie się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nie zabraknie atrakcji i polskich gwiazd: wystąpią między innymi Kayah, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Maria Sadowska, Monika Kuszyńska i Reni Jusis.

Tegoroczne Święto — organizowane tradycyjnie pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego — zawita aż do 11 miast. Okazja jest wyjątkowa, w tym roku mija bowiem dokładnie 20 lat od utworzenia województwa kujawsko-pomorskiego. Jak podkreśla marszałek Piotr Całbecki, dwie dekady, które upłynęły od reformy administracyjnej, były dla regionu niezwykle ważne. „Dynamiczny rozwój i umacniająca się samorządność poszły w parze z kształtowaniem się autentycznej wspólnoty i lokalnej tożsamości. Dzięki temu Kujawy i Pomorze są naszą małą ojczyzną. Kolejne święto to okazja nie tylko do znakomitej zabawy, ale też do lepszego poznania regionu” —  podsumowuje marszałek województwa.  

Organizatorzy zadbali o to, by coś dla siebie znaleźli wszyscy mieszkańcy i goście województwa: od najmłodszych, aż po seniorów. Nie zabraknie więc koncertów, tradycyjnych potańcówek ze znanymi tancerzami, pokazów balonowych, wydarzeń artystycznych, naukowych, kulinarnych i sportowych. Czego możemy się spodziewać?

Zaczynamy od muzyki

1 czerwca, Dzień Dziecka, to czas na pierwsze wydarzenia w Grudziądzu. Parada Orkiestr Dętych Województwa, koncert grupy Rebel Babel & L.U.C, Potańcówka Międzypokoleniowa, kulinarna wyspa smaku, strefa zabaw dla najmłodszych, pokaz tańca Jana Klimenta i Lenki Klimentovej, to tylko część przygotowanych atrakcji. Gorący dzień zakończy o 21:00 występ jednego z najpopularniejszych obecnie polskich muzyków — Krzysztofa Zalewskiego.

Również pierwszego dnia czerwca bawić się będzie Włocławek. Na Bulwarach im. J. Piłsudskiego zmierzą się ze sobą najciekawsze kapele z województwa kujawsko-pomorskiego. Dzieci będą mogły poszaleć w strefie zabaw oraz w atrakcyjnej formie poznać przepisy drogowe w miasteczku bezpieczeństwa. A nieco starsi —  obejrzeć muzyczno-taneczne show z udziałem Stefano Terrazzino. Punktualnie o  godzinie 20:30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru — Kayah.

Filmowa Bydgoszcz czy niebo nad Toruniem?

Wiele wrażeń czeka na mieszkańców Bydgoszczy, która w niedzielę 2 czerwca zamieni się w dziecięcą krainę za sprawą rodzinnego festynu „Bajkowa Bydgoszcz”. Dla najmłodszych zaplanowano kolorową paradę, która wyruszy z Placu Wolności, oraz festyn rodzinny na Wyspie Młyńskiej. W piątek 7 czerwca w Filharmonii Pomorskiej odbędzie się koncert upamiętniający 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy (wydarzenie  biletowane).

Dzień później na Wyspie Młyńskiej zabrzmi najpiękniejsza muzyka filmowa związana z Kujawami i Pomorzem. Jest w czym wybierać, bo przez ostatnie sto lat w regionie powstało co najmniej kilkadziesiąt popularnych filmów i seriali. Większość możemy poznać w ramach Kujawsko-Pomorskiej Trasy Filmowej (www.film.kujawsko-pomorskie.pl). Na koncercie „Wyspa Kina” wystąpi śmietanka polskiej sceny muzycznej: Maria Sadowska, Filip Lato, Monika Kuszyńska, Piotr Zioła, Reni Jusis, Marek Dyjak, Bovska i Marcelina. Artyści wykonają najpiękniejsze utwory do filmów, które powstały w regionie, bądź były zrealizowane przez pochodzących z niego twórców. Organizatorzy upamiętnią też jedną z największych przedwojennych gwiazd, urodzoną w Toruniu Helenę Grossównę. W tym roku mija 115 lat od narodzin i 25 lat od śmierci aktorki.

A co zobaczymy w Toruniu? Miasto Kopernika na pierwsze imprezy w ramach Święta Województwa poczeka do 5 czerwca. To wtedy w Centrum Kultury Dwór Artusa zabrzmi koncert „Pory Roku Vivaldiego z Mistrzem” w wykonaniu skrzypaczki Anny Marii Staśkiewicz z Orkiestrą Kameralną Capella Bydgostiensis. Jako soliści wystąpią uczniowie szkół muzycznych wyłonieni w przesłuchaniach.

Kulminacja wydarzeń nastąpi dwa dni później. Piątek 7 czerwca rozpocznie się od Mszy świętej w Katedrze śś. Janów oraz od uroczystej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, podczas której będą nadane honorowe obywatelstwa regionu.  Uroczysty tytuł otrzymają prymas senior abp. Henryk Muszyński oraz fizyk prof. Stanisław Dembiński.

Po południu warto spojrzeć na toruńskie niebo, zrobi się bowiem naprawdę kolorowo —  ruszy Turniej Balonowy o Puchar Marszałka Województwa. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia zaplanowano koncert „Pod wspólnym niebem”. O 21:00 na placu za Urzędem Marszałkowskim wystąpią: Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Ten Typ Mes, The Dumplings i Mariusz Lubomski. Tematem przewodnim tradycyjnie już będą piosenki nawiązujące do nieba, gwiazd i kosmosu —  czyli tego, co łączy wszystkich ludzi, niezależnie od wieku, przekonań i szerokości geograficznej.

Kasia Skrzynecka w Inowrocławiu, Piasek w Brodnicy 

Jak co roku Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zawita także do Inowrocławia. W niedzielę 2 czerwca o 16.30 oraz o 19.00 w Parku Solankowym odbędą się pokazy tańca, które poprowadzi popularny tancerz Robert Kochanek. Natomiast o 17:30 w tym samym miejscu zaśpiewa wokalistka i aktorka Katarzyna Skrzynecka. Znana ze swojej energii artystka z pewnością błyskawicznie rozrusza zebraną publiczność!

Miłośników nauki na pewno przyciągnie coroczny AstroFestiwal, który odbędzie się 8 czerwca w malowniczej scenerii ruin zamku krzyżackiego w Brodnicy. W programie między innymi pokazy astronomiczne, prelekcje popularnonaukowe, obserwacje nieba, a ze spraw nieco bardziej przyziemnych — kulinarna Wyspa Smaku. Do gwiazd na firmamencie dołączy ta na scenie. Punktualnie o 22:00 wystąpi cieszący się ogromną popularnością Andrzej Piaseczny.

Sztuka i sport

Święto Województwa będziemy obchodzić także w innych miejscowościach Kujaw i Pomorza. W wielu z nich, m.in. Mroczy, Tucholi, Koronowie i Solcu Kujawskim pojawi się mobilna wystawa Galerii Rusz. Miasta regionu odwiedzi również specjalnie przygotowany okolicznościowy mural, a w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się koncert „W krainie uśmiechu”. Jak zwykle nie zabraknie wydarzeń sportowych: we Włocławku, Inowrocławiu, Bydgoszczy i Grudziądzu rozegrany zostanie uliczny turniej koszykarski 3X3 Basket Tour.PROGRAM
ŚWIĘTO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
1-8 CZERWCA 2019

#LUBIETUBYC

1 CZERWCA 

WŁOCŁAWEK (Bulwary im. Piłsudskiego)
II Kujawsko-Pomorski Przegląd Kapel  (godz. 9.00)
Strefa zabaw dla dzieci (godz.16.00)
Koncert laureata Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Kapel (godz. 17:30)
Muzyczno-taneczny show - Stefano Terrazzino z zespołem (godz. 18:30)
Koncert Kayah (godz. 20:30)

GRUDZIĄDZ (Błonia)
Potańcówka Międzypokoleniowa (od godz. 16:00)
Wielka Parada Orkiestr Dętych Województwa i Rebel Babel (godz. 17:00)
Pokaz Tańca: Jan Kliment i Lenka Klimentova (godz. 17:30)
Koncert Rebel Babel - L.U.C i 10 orkiestr dętych (godz. 18:15)
Pokaz Tańca: Jan Kliment i Lenka Klimentova (godz. 19:30)
Koncert Krzysztofa Zalewskiego (godz. 21:00)

2 CZERWCA 

INOWROCŁAW (Park Solankowy)
Potańcówka Międzypokoleniowa i strefa zabaw dla dzieci (od godz. 16:00)
Pokaz tańca: Robert Kochanek (godz. 16:30)
Koncert Katarzyny Skrzyneckiej (godz. 17:30)
Pokaz tańca: Robert Kochanek (godz. 19:00)
Potańcówka Międzypokoleniowa (godz. 20:00)

7 CZERWCA

TORUŃ
a)    Uroczysta Msza święta w Katedrze śś. Janów (godz. 10:00)
b)    Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu (godz. 12:30)
c)    Turniej Balonowy o Puchar Marszałka Województwa
(7-9 czerwca, niebo na województwem)
d)    Koncert „Pod wspólnym niebem” (godz. 21:00, plac za Urzędem Marszałkowskim)
Wystąpią: Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski, Ten Typ Mes, Czesław Mozil, The Dumplings, Mariusz Lubomski

8 CZERWCA 

BYDGOSZCZ
Koncert Muzyki Filmowej „Wyspa Kina” (godz. 20:30, Wyspa Młyńska)
Wystąpią: Maria Sadowska, Filip Lato, Monika Kuszyńska, Piotr Zioła, Reni Jusis, Marek Dyjak, Bovska, Marcelina

BRODNICA (Ruiny Zamku Krzyżackiego i Pałac Anny Wazówny)
AstroFestiwal
Plener astronomiczny (od godz. 16:00)
Oficjalna inauguracja AstroFestiwalu (godz. 17:00)
Kosmiczne studio nagrań, konkursy rodzinne, spektakl teatralny, koncerty, multimedialne show
Koncert Andrzeja Piasecznego (godz. 22:00)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE
  • KONCERT „W KRAINIE UŚMIECHU” Jabłonowo Pomorskie, 1 czerwca, godz. 16:30skwer przy zbiegu ulic Mostowej i Wigury/przy pomniku bł. Matki Marii KarłowskiejWystąpią: artyści Polskiej Opery Kameralnej 
  • BAJKOWA BYDGOSZCZ Bydgoszcz, 2 czerwca, od godz. 13:00 Plac Wolności (początek parady) i Wyspa Młyńska (festyn rodzinny)
  • KONCERT PIĘCIOLINIA DLA PAPIEŻA Toruń, 5 czerwca, godz. 19:00 Centrum Kultury Dwór Artusa 
  • PORY ROKU VIVALDIEGO Z MISTRZEM TORUŃ, 5 czerwca, godz. 18:00 Centrum Kultury Dwór Artusa Wystąpią: Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis Anna Maria Staśkiewicz skrzypce, jako soliści wystąpią uczniowie szkół muzycznych wyłonieni w przesłuchaniach
  • KONCERT „W 20. ROCZNICĘ WIZYTY JANA PAWŁA II W BYDGOSZCZY” Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska, 7 czerwca, godz. 19:00 (wydarzenie biletowane) 
  • GALERIA RUSZ 
a)    Wystawa mobilna
2 czerwca 2019 r. – Bydgoszcz
3 czerwca 2019 r. – Mrocza
4 czerwca 2019 r. – Tuchola
5 czerwca 2019 r. – Koronowo
6 czerwca 2019 r. – Solec Kujawski
7 czerwca 2019 r. – Toruń
b)    Mural
1 czerwca – Włocławek
2 czerwca – Bydgoszcz/Inowrocław
7 czerwca – Toruń
8 czerwca – Brodnica
9 czerwca – Grudziądz
  • KUJAWSKO-POMORSKIE 3X3 BASKET TOUR 
1 czerwca – Włocławek
2 czerwca – Inowrocław
8 i 9 czerwca – Bydgoszcz
15 i 16 czerwca – Grudziądz 

REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2019-09-16 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2019-09-16 20:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2019-09-19 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2019-09-20 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
Szanowny Czytelniku!

Przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych serwisów.
Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź Dalej" lub "X"), zgadzasz się na wskazane poniżej działania.


Stosowanie plików cookies i innych technologii

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies (ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu:
- Zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron
- Ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych
- Poznanie Twoich preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów
- Wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.


Administratorzy danych

Administratorem tych danych jesteśmy my, czyli Twoje-Miasto Sp. z o.o., ul. Legionów 57A 86-300 Grudziądz jak również nasi Zaufani Partnerzy z którymi współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w Polityce Prywatności.


Jak wykorzystujemy Twoje dane

W ramach świadczonych przez nas usług staramy się wyświetlać reklamy odpowiadające Twoim zainteresowaniom, które dotyczą naszych produktów oraz produktów klientów korzystających z naszych usług reklamowych (marketing bezpośredni). W tym celu wykorzystujemy informacje zapisywane w plikach cookies, które otrzymujemy podczas korzystania z naszych stron. Nasze działania podejmowane są zgodnie z obowiązującym prawem w ramach tzw. uzasadnionego interesu administratora danych, ponieważ chcemy, by wszystkie nasze usługi, w tym wyświetlane reklamy, były najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika.


Wykorzystywanie Twoich danych przez naszych partnerów

Podobne działania w celach marketingowych podejmują nasi Zaufani Partnerzy, którym udostępniamy powierzchnię reklamową na naszych stronach. Wśród Zaufanych Partnerów znajdują się dostawcy technologii reklamowej, sieci reklamowe, domy mediowe, agencje interaktywne oraz reklamodawcy.
Nasi partnerzy gromadzą i wykorzystują informacje określające Twój sposób korzystania z naszych serwisów. Dzięki temu wyświetlają reklamy najbardziej dopasowane do uzyskanych informacji oraz udostępniają je innym podmiotom wyświetlającym lub zlecającym reklamę w Internecie.
W związku z reformą prawa ochrony danych osobowych nasi partnerzy potrzebują Twojej zgody na działania, których dokonują na naszych stronach. W przypadku jej udzielenia nasi partnerzy będą mogli, w ramach uzasadnionego interesu, wykorzystać Twoje informacje także dla celów analitycznych służących ocenie skuteczności podejmowanych działań marketingowych.
Pamiętaj, że ewentualna zgoda jest Twoją dobrowolną decyzją, natomiast brak jej udzielenia może wpłynąć na Twój komfort korzystania z naszych serwisów. Reklamy nieodpowiadające zainteresowaniom użytkownika są nie tylko nieatrakcyjne, ale i drażniące dla odbiorcy.

Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu" lub "X"). Udzieloną zgodę możesz w każdej chwili wycofać, co jednak nie będzie równoznaczne z tym, że korzystanie z tych informacji do czasu wycofania zgody było niezgodne z prawem.


Jakie masz prawa?

Masz pełne prawo do zgłoszenia podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane osobowe żądania dostępu do tych informacji, ich poprawiania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Pamiętaj jednak, że nie w każdym przypadku możliwe jest zrealizowanie Twoich praw w odniesieniu do informacji zapisanych w plikach cookies.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

email:
hasło:
 
bezpieczne logowanie SSL
zapomniałem hasła | zarejestruj się