17 maj 2021

Premier: będziemy robić wszystko, aby Polacy mogli być leczeni na poziomie europejskim; to nasz cel

fot. PAP
Ze służby zdrowia korzystają wszyscy i będziemy robić wszystko, by Polacy mogli być leczeni na poziomie europejskim; to jest nasz cel i do niego dojdziemy w najbliższych kilku latach - powiedział w poniedziałek w Rykach premier Mateusz Morawiecki.
REKLAMA

Szef rządu w ramach promowania rozwiązań Polskiego Ładu odwiedzi w poniedziałek województwo lubelskie oraz podkarpackie. Pierwszy punkt na tej trasie to Szpital Powiatowy w Rykach.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

"Za dwa lata (będzie) 6 proc. wydawane na służbę zdrowia, 6 procent w stosunku do PKB. Za sześć lat chcemy dojść do siedmiu procent PKB. +Z pustego i Salomon nie naleje+, muszą być dodatkowe środki. Każdy, kto korzysta ze służby zdrowia, musi mieć świadomość, że te środki muszą być włożone proporcjonalnie do tego, jak kto zarabia. I ten błąd konstrukcji całego systemu podatkowego naprawiamy, właśnie po to, między innymi, by pojawiły się dziesiątki miliardów zł więcej na naprawę służby zdrowia" - powiedział premier w Rykach.

Podkreślił, że ze służby zdrowia korzystają wszyscy i ona jest potrzebna wszystkim Polakom.

"I będziemy konsekwentnie robić wszystko, by kwartał po kwartale Polacy zauważyli różnicę w dostępie do specjalistów, do nowoczesnego sprzętu taki jak ten, który zobaczyłem tu, w Rykach, - tomograf, by Polacy mogli być jak najlepiej leczeni na poziomie europejskim. To jest nasz cel i do tego celu w szybkich krokach, w szybkim tempie, dojdziemy w najbliższych kilku latach" - oświadczył szef rządu. (PAP)

autorzy: Wiktoria Nicałek, Rafał Białkowski

wni/ rbk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany