31 lipiec 2021

W sobotę w całym kraju przelotne opady deszczu i burze

fot. PAP
W sobotę całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu oraz burze, które najsilniejsze będą w centrum, na wschodzie i południu - przekazała PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk.
REKLAMA

Według informacji przekazanych przez synoptyk IMGW, w sobotę od rana przez Polskę od zachodu na wschód będzie przechodził chłodny front atmosferyczny. "W całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu oraz burze, które najsilniejsze będą w centrum, na wschodzie i południu" - podkreśliła.

"Spodziewamy się, że burze mogą być gwałtowne z porywistym wiatrem do 90 km/h. Najsilniejszych porywów wiatru należy się spodziewać na południu i południowym wschodzie" - podała. Poza burzami wiatr może osiągnąć w porywach do 55 km/h.

Zaznaczyła, że w czasie burz opady mogą osiągnąć do 40-50 mm i są prognozowane od Górnego Śląska przez Małopolskę po Podkarpacie, Lubelszczyznę i południowe Mazowsze.

Przekazała, że w sobotę najchłodniej będzie nad morzem, na Pomorzu Zachodnim 23-24 st. C i na Podhalu 22 st., w pozostałej części kraju 26-29 st., najcieplej na Lubelszczyźnie do 30-31 st. C. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-21 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany