25 maj 2021

Synoptyk IMGW: wtorek deszczowy, zwłaszcza na północy oraz wschodzie kraju

fot. PAP
We wtorek w wielu miejscach, zwłaszcza na północy oraz wschodzie kraju, będzie padał deszcz; na południu możliwe będą burze - prognozuje synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Po południu opady będą już przelotne.
REKLAMA

Za sprawą przemieszczającego się nad Polską chłodnego frontu atmosferycznego we wtorek spodziewane jest pogorszenie pogody.

"We wtorek w wielu miejscach Polski występować będą opady deszczu. Szczególnie prawdopodobne jest to na północy oraz wschodzie kraju" - powiedział PAP synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

"Strefa opadów deszczu będzie stopniowo się przemieszczać. Rano, o godz. 8 rano, opady obejmą Pomorze, Kujawy, Wielkopolskę, częściowo Ziemię Łódzką, Mazowsze, województwa świętokrzyskie i śląskie" - wymieniał. Na południu możliwe będą lokalne burze.

"Opady będą przemieszczać się do wczesnych godzin popołudniowych, po południu spodziewane są głównie opady przelotne" - dodał Ogórek.

Ciepło będzie już jedynie na południowym wschodzie, gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie do 22 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju będzie zdecydowanie chłodniej, od 14 do 18 stopni.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany