3 maj 2021

Synoptyk IMGW: poniedziałek będzie chłodny i deszczowy

fot. PAP
W poniedziałek 3 maja temperatura znacznie spadnie. W całym kraju występować będą przelotne opady deszczu, a na zachodzie pojawić się mogą burze - przekazała PAP Ewa Łapińska, dyżurny synoptyk IMGW.
REKLAMA

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej powiedziała w rozmowie z PAP, że po intensywnie deszczowym weekendzie w poniedziałek należy spodziewać się ochłodzenia. Mogą wystąpić różnice temperatur - np. na Suwalszczyźnie 3 maja będzie około 5 stopni, a na południu kraju około 11 stopni.

"Z uwagi na dużą wilgotność odczuwalna temperatura będzie niższa, w granicach ok. 5-7 stopni" – podała Ewa Łapińska.

W poniedziałek wciąż będzie deszczowo, choć - jak zaznaczyła synoptyk - opady nie będą tak intensywne jak w niedzielę. "Opady będą przelotne, na zachodzie kraju mogą wystąpić burze. Cały dzień będzie raczej pochmurny, z okresowymi przejaśnieniami. Takie też będą kolejne dni. Wiosna w tym roku wychodzi do nas bardzo powoli. W tygodniu będzie od 10 do 15 stopni, będzie też padał przelotny deszcz" – powiedziała synoptyk. (PAP)

autorka: Hanna Dobrowolska

hd/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany