26 maj 2021

Synoptyk IMGW: po południu na zachodzie i północnym zachodzie burze, a nawet grad

fot. PAP
W środę po południu na zachodzie i północnym zachodzie słabe burze, a nawet niewielkie opady gradu. W pozostałej części Polski zmienne zachmurzenie. Ładnie tylko na południowym wschodzie – informuje synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.
REKLAMA

"Dzisiejsze popołudnie na przeważającym obszarze kraju upłynie nam pod znakiem pogody ze zmiennym zachmurzeniem. Cały czas ładnie powinno być w Polsce południowo wschodniej. Tam nie prognozujemy opadów deszczów" – powiedziała Dąbrowska.

Natomiast na zachodzie i północnym zachodzie chmur jest więcej. Zachmurzenie zaczyna powoli przybierać na sile i będą pojawiać się opady deszczu.

"Na tym obszarze spodziewamy się popołudniowych burz. Na razie ich jeszcze nie widać, ale już pierwsze chmury związane z burzami się pojawiają. Puki co, jest za mało energii, aby te burze się rozwinęły" - wyjaśniła.

Burze prognozowane są, jako słabe, dające opady deszczu do 10 mm. Porywy wiatru nie powinny przekraczać podczas burz 65 km/h. Niewykluczone są również drobne opady gradu.

Obecnie w kraju temperatura od 13 do 18 stopni i już nam nie wzrośnie. Tylko miejscami na południowym wschodzie może osiągnąć maksymalnie 20 stopni. (PAP)

wnk/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-01 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany