14 wrzesień 2021

Zatrzymali sklepowego oszusta

fot. KMP w Toruniu
Policjanci z toruńskiego Śródmieścia zatrzymali 43-latka, który próbował oszukać pracowników marketu budowlanego. 43- letni mieszkaniec Podgórza dołożył do pudełka z towarem jeszcze inny produkt, za który nie zapłacił. Taki czyn kwalifikowany jest jako oszustwo. Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wczoraj (13.09) około godziny 15:20 w jednym z marketów budowlanych na terenie Torunia doszło do próby oszustwa. 43-letni mieszkaniec toruńskiego Podgórza podczas zakupów przełożył do pudełka z laserem budowlanym, który zamierzał kupić, uchwyt do statywu pochodzący z innego urządzenia. Z tak zapakowanym towarem mężczyzna udał się do kasy i zapłacił wyłącznie za jeden produkt. Naraził w ten sposób sklep na straty w wysokości blisko tysiąc złotych.

Zachowanie mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu i pracownik je obsługujący. Mężczyzna został ujęty jeszcze na terenie sklepu. Skierowani przez dyżurnego policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali mężczyznę.

Należy przypomnieć, że zmiana ceny towaru w sklepie, przeklejenie kodu kreskowego z innego produktu lub zamiana opakowań z droższego produktu na tańszy są traktowane jako oszustwo a nie kradzież jako przestępstwo lub wykroczenie. Wiąże się to z wyższą odpowiedzialnością karną, bowiem zgodnie z przepisami kodeksu karnego mężczyźnie, który próbował oszukać sklep, grozi teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-21 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany