16 październik 2020

Żaryn: wczoraj stan zdrowia Romana G. był dobry; ostateczne opinie lekarzy dziś

fot. PAP
Dziś mają zostać wydane opinie lekarskie dotyczące stanu zdrowia Romana G., mówiące, jakie czynności mogą być podjęte. Wczoraj wieczorem stan zdrowia G. był dobry – poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
REKLAMA

Udostępniamy nagranie wideo:

"Dziś mają zapaść decyzje, opinie lekarskie (mówiące - PAP), jaki jest stan zdrowia Romana G., na co on pozwala" – powiedział Żaryn. "Z informacji, które do mnie dotarły w dniu wczorajszym późnym wieczorem były takie, że stan zdrowia Romana G. jest dobry, ale konieczne są dzisiejsze dodatkowe badania" - dodał.

"Czekamy na wyniki tych badań, na opinię lekarską, która będzie oceniała, jakie czynności procesowe związane z postawieniem zarzutów można z Romanem G. przeprowadzić w tej chwili" - podkreślił.

Roman Giertych trafił w czwartek po południu do szpitala. Adwokat stracił przytomność podczas przeszukania swojej willi w podwarszawskim Józefowie. Giertych został zatrzymany na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn podał w czwartek, że wraz z Romanem G. zatrzymanych zostało w sumie 12 osób. Poinformował, że materiał dowodowy zgromadzony przez CBA wskazuje na udział zatrzymanych w procederze wyprowadzania środków ze spółki giełdowej, przywłaszczania tych środków, a także prania pieniędzy. Chodzi o 92 mln zł.

Prokuratura na przedstawienie Giertychowi zarzutów ma 48 godzin. (PAP)

wnk/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-13 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany