26 październik 2020

Wytypowali ich policjanci kryminalni

fot. KMP w Toruniu
Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Chełmży ustalili dwóch sprawców kradzieży z włamaniami oraz pasera. Okazało się, że wszyscy są obcokrajowcami. Wczoraj, czyli w niedzielę toruński sąd aresztował na najbliższe trzy miesiące dwóch włamywaczy. Grozi im aż do 10 lat więzienia.
REKLAMA

W połowie października policjanci z Chełmży przyjęli między innymi kilka zawiadomień o włamaniach do samochodów. Sposób działania, wtedy jeszcze nikomu nieznanych sprawców sugerował, że może chodzić o tą samą grupę. Łupem złodziei najczęściej padał sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe oraz pieniądze. Kryminalni w ciągu kilu dni zrobili mnóstwo czynności, które pozwoliły im wytypować konkretny adres.

W czwartek 22 października, po południu policjanci z Chełmży weszli do wynajmowanego mieszkania w gminie Łysomice. Do tego właśnie domu zaprowadziły kryminalnych z chełmżyńskiego komisariatu ustalenia i dowody jakie zebrali w tych kilku zgłoszonych sprawach.

W wynajmowanym mieszkaniu policjanci odnaleźli kilka przedmiotów pochodzących z włamań. Były wśród nich między innymi telefony komórkowe i karta bankomatowa. Do tej sprawy zostało zatrzymanych dwóch obcokrajowców w wieku 37 i 26 lat. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zarzucili im 4 kradzieże z włamaniami do aut, kradzież przedmiotów z kolejnego samochodu oraz włamanie do obiektu weterynarii. Do tej sprawy policjanci z Chełmży ustalili również osobę, która kupił od sprawców jeden ze skradzionych telefonów komórkowych. To również obcokrajowiec w wieku 55 lat.

Śledczy wnioskowali o tymczasowe aresztowanie dla obu sprawców włamań. Prokurator złożył do sądu stosowny wniosek w tej sprawie. Wczoraj (25.10.) Wysoki Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez śledczych zdecydował, że obaj obcokrajowcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Może im grozić, aż do 10 lat więzienia.

Mężczyźnie, któremu zarzucono paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował, że do czasu zakończenia sprawy 55- latek będzie musiał zgłaszać się na policyjny dozór do Komisariatu Policji w Chełmży.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany