4 kwiecień 2020

W Toruniu patrole z Żandarmerią Wojskową oraz Wojskami Obrony Terytorialnej

fot. KMP w Toruniu
Z dniem wprowadzenia nowych ograniczeń związanych z poruszaniem się osób i pojazdów na ulicach można spotkać patrole policji z innymi formacjami. Policjanci są wspierani m.in. przez Straż Miejską, Żandarmerią Wojskową oraz przez Wojska Obrony Terytorialnej. Dzięki tej współpracy na ulicach pojawia się większa liczba patroli podejmujących interwencje w związku ze zgłoszeniami mieszkańców.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
693
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci na co dzień współdziałają z różnymi służbami, organami państwowymi i samorządowymi. Jedną z takich instytucji, z którą policja współpracuje jest m.in. Straż Miejska i Żandarmeria Wojskowa. Teraz do policjantów w patrolach dołączą również Wojska Obrony Terytorialnej.

Skierowanie do służby dodatkowych funkcjonariuszy powoduje, iż na terenie Torunia i powiatu zwiększa się liczba służby patrolowej. Zadaniem łączonego patrolu – policjanta i funkcjonariusza innej służby jest przede wszystkim reakcja na zgłoszenia mieszkańców dotyczących niepokojących zdarzeń, podejmowanie działań prewencyjnych, zapobieganie popełnianiu przestępstw oraz wykrywanie sprawców popełnianych czynów zabronionych.

Dodatkowymi zadaniami dla służb są kontrole dotyczące prawidłowego przemieszczania się osób i pojazdów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii. Wszystko to ma istotne znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w związku z wprowadzeniem dodatkowych ograniczeń.

Chodzi o to, aby mieszkańcy czuli się jeszcze bardziej bezpiecznie mogąc liczyć na szybką pomoc ze strony służb, gdy zajdzie taka potrzeba. Wszystkie formacje bardzo cenią sobie tę współpracę ze względu na możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń.

 
źródło: policja.pl (Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska Oficer Prasowy KMP w Toruniu)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
693
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany