Uwaga kierowcy

fot. KMP w Toruniu
Policjanci przypominają, że pora jesienno- zimowa to czas zmieniających się warunków na drodze. Apelujmy więc o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W ciągu wczorajszej doby w naszym powicie doszło do dwudziestu pięciu kolizji.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
887
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj tj. 4.05.2019 w naszym powicie doszło do 25 kolizji. Kilka z nich było naprawdę groźnych. Do największą ilość zdarzeń drogowych policjanci odnotowali pomiędzy godzinami 14:00 a 15:00. Zgłoszenia o nich praktycznie wpływały do dyżurny toruńskiej komendy o jednym czasie a cztery z nich miały miejsce na dwóch krańcach i Torunia i nastąpiły w niewielkiej odległości od siebie. Tak zdarzyło się na ul. Olsztyńskiej i Szosie Bydgoskiej.
Jak się okazało około godz. 14:00 właśnie na ul. Olsztyńskiej w pobliżu Tarnowskiej doszło do kolizji trzech aut. Kierowca daewoo lanos jadący w kierunku Centrum Miasta uderzył w fiat pandę a ten w stojącego przed nim opla corsę. Na szczęście nikomu nic się nie stało a kolizja zakończyła się mandatem dla kierowcy lanosa.

Około godz. 14:15 również przy ul. Olsztyńskiej a Olimpijskiej doszło do kolejnej kolizji. Tym razem kierowca scanii zmieniając pas ruchu z lewego na prawy uszkodził jadącego tym pasem volkswagena. Kierowca ciężarówki, obcokrajowiec otrzymał mandat.

Krótko po godz. 14:45 w okolicy Traugutta doszło do kolizji osobówki z tramwajem. Kierowca volkswagena jadący ul. Warszawską chciał skręcić w Pl. 18- Stycznia. Wykonując ten manewr nie udzielił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi i doszło do zderzenia. Na szczęście ani kierowcom ani pasażerom zarówno pojazdu osobowego jak i z tramwaju nic się nie stało. Kierowca volkswagena otrzymał mandat, punkty karne a policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny pojazdu ze względu na jego duże zniszczenia.

Około godz. 15:00 praktycznie w tym samym czasie doszło do dwóch podobnych kolizji przy Szosie Bydgoskiej. Najpierw kierowca mazdy jadąc w kierunku Bydgoszczy nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i dachował w przydrożnym rowie. Kierowcy jadący w kierunku Torunia widząc co się stało zaczęli zwalniać. Po chwili kierowca seata ibizy jadący w kierunku Bydgoszczy również stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przód stojącej na przeciwległym pasie kia a następnie podobnie jak kierowca mazdy dachował w rowie. Obaj kierowcy otrzymali mandaty.

Policjanci przypominają, że pora jesienno- zimowa to czas zmieniających się warunków na drodze. Apelujmy więc o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.Nie zawsze ta dozwolona znakami zagwarantuje nam bezpieczeństwo.

 
źródło: policja.pl (Autor: Wioletta Dąbrowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
887
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany