26 czerwiec 2020

Policjanci zabezpieczyli tytoń baz akcyzy

fot. KMP w Toruniu
Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy pełniący służbę w Toruniu przy ul. Świętopełka zauważyli volkswagena passata, w którym odnaleźli ponad 50 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wczoraj (25.06) policjanci z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście ogłosili zarzut dwóm mieszkańcom Malborka, którzy przewozili krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

Do ich zatrzymania doszło w minioną środę (24. 06). Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy pełniący służbę w Toruniu przy ul. Świętopełka zauważyli volkswagena passata, którego zatrzymali do kontroli drogowej. W ramach sprawdzenia danych kierowcy i pasażera policjanci skontrolowali pojazd należący do 26 -latka. W pojeździe policjanci znaleźli fragment zwiniętej bibuły z zielonym suszem. Wstępne policyjne testy wykazały, że to marihuana.

Kierowca został poproszony o otworzenie bagażnika. Wtedy oczom policjantów ukazały się worki foliowe, w których znajdowało się kilkadziesiąt dużych woreczków strunowych z zapakowanym brązowym suszem. Łącznie było ich 58 sztuk. Wszystko wypełnione krajanką tytoniową. Policjanci zabezpieczyli je i zważyli. Okazało się ,że jest tego ponad 50 kilogramów. Śledczy obliczyli, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko 50.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.

Wczoraj(25.06) policjanci śledczy z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście ogłosili zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zarówno kierowcy jak i 58 letniemu pasażerowi. Grozi im za to bardzo wysoka grzywna. Dodatkowo 26 -latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu do 3 lat więzienia. Po dokładnym sprawdzeniu w służbowych systemach informatycznych okazało się, że 58- letni pasażer passata był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Malborku.

 
źródło: policja.pl (Autor: Wioletta Dąbrowska)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany