1 wrzesień 2021

Kryminalni z Dobrzejewic nie odpuścili

fot. KMP w Toruniu
Kryminalni z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach po zatrzymaniu 24- latka z gminy Obrowo nie odpuścili sprawy i dalej kontynuowali swoje ustalenia. Efektem ich pracy było kolejne zatrzymanie, tym razem 30- latki z Torunia . Policjanci odnaleźli u niej m.in. blisko 200 gram narkotyków.
REKLAMA

W minionym tygodniu opisywaliśmy historię 24- letniego mieszkańca gminy Obrowo, który usłyszał blisko dwieście zarzutów. Przypomnijmy: Do jego zatrzymania doszło w minioną niedzielę tj. 22 sierpnia 2021 roku, około godziny 12:00. Patrol policjantów kryminalnych z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach pełniący służbę w Brzozówce, na jednej z ulic zauważył pojazd marki Fiat Bravo. Ponieważ obecność dwóch młodzieńców wzbudziła podejrzenia policjantów postanowili sprawdzić kim są te osoby. Podczas wykonywania czynności okazało się, że to 24 i 18- letni mieszkańcy gminy Obrowo. Jeden z nich miał przy sobie m.in. woreczek z białą substancją o wadze blisko 60 gramów i 1,15 grama zielonego suszu. Pierwsza z substancji podczas testów wykazała właściwości charakterystyczne dla amfetaminy druga dla marihuany.

 

Zarzut w sprawie posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych usłyszał 24- latek. Jemu też policjanci udowodnili, popełnienie blisko dwustu czynów. Kryminalni ustalili bowiem, że 121 razy mężczyzna działając na terenie gminy Obrowo, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielał osobie małoletniej substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, oraz 73 razy również działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielił takiej samej substancji psychotropowej osobie dorosłej. Toruński sąd podzielił zdanie oskarżyciela i aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Nadal mu za to grozi od 3 do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazało to nie koniec tej sprawy. Kryminalni z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach dalej pracowali nad tą sprawą. Efektem wykonanych przez nich ustaleń było poniedziałkowe (30.08.) zatrzymanie 30-letniej kobiety z Torunia. Policjanci podczas przeszukania zajmowanego przez nią mieszkania odnaleźli ponad 188 gramów białego proszku, blisko 10 gramów zielonego suszu, blisko gramową tabletkę o cechach MDMA i blisko gramową substancję zawierającą THC. Biały proszek wykazał podczas testów cechy amfetaminy a zielony susz marihuany. Kobieta noc z poniedziałku na wtorek spędziła w policyjnym areszcie i z ust prokuratora usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co może jej grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (01.09.) kryminalni doprowadzić kobietę do toruńskiego sądu. Prokurator zdecydował się złożyć wniosek o jej tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez śledczych aresztował kobietę na najbliższe trzy miesiące.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-21 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany