10 październik 2019

Weekend w Toruniu

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Sezon na grzyby w Toruniu uważamy za rozpoczęty, a wraz z nim nowe, kulturalne menu weekendowe! Na muzyczną przystawkę proponujemy Milongę Piernikową, teatralne danie główne 26. Spotkania w Baju Pomorskim, a na deser przypominamy o akcji "Toruń za pół ceny".
REKLAMA

PIĄTEK 11 października

Toruń za pół ceny, do 13.10., różne miejsca
Kolejna odsłona akcji Toruń za pół ceny. Na 50-procentowe rabaty torunianie i turyści mogą liczyć w 203 punktach partnerskich. Lista partnerów znajduje się na oficjalnej stronie organizatora: http://torunzapolceny.pl/

godz. 8:30-16:00 Kiermasz taniej książki, Książnica Kopernikańska, Filia nr 7, ul. Okólna 169
Kiermasz tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru. Na wyprzedaż trafi 500 woluminów, głównie literatura piękna oraz poezja, a także książki dla dzieci i młodzieży.

godz. 8:40 12. Toruń Curling Cup, do 13.10., lodowisko Mentor Sport, Szosa Chełmińska 177-181
Międzynarodowy turniej curlingowy. W imprezie udział wezmą 24 drużyny – składy czteroosobowe. Więcej informacji dostępne na stronie: https://bit.ly/2ARGVsJ

godz. 9:00-17:00 Dostojeństwo Uniwersytetu, pl. Rapackiego 1
Obchody 100-lecia odrodzenia Uniwersytetu w Wilnie. W programie m.in.: polsko-litewska konferencja naukowa dotycząca historii Uniwersytetu Wileńskiego z lat 1579-1939, wernisaż wystawy “Dostojeństwo Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie” oraz projekcja filmu “Alma Mater Vilnensis. 20 lat USB w Wilnie”. Szczegółowy harmonogram wydarzenia: https://bit.ly/2oqKCTv

godz. 10:00-16:00 Futami Shoichi. Akwaforty, do 24.11., Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
Wernisaż wystawy prac Futami Shoichiego - artysty znanego i cenionego nie tylko w Japonii, ale i w Europie. Osakijski grafik tworzy kameralne prace w technice akwafinty, liryczne i melancholijne, niemal monochromatyczne, przeważnie w niebieskiej tonacji. Bilety: 12 zł normalny, 9 zł ulgowy.

godz. 11:00 i 19:00, 26. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania", do 19.10., Baj Pomorski
Jedna z największych międzynarodowych imprez odbywających się w Toruniu. Do naszego miasta co roku przyjeżdża kilkanaście teatrów z różnych zakątków Europy, by pokazywać przedstawienia, których głównym aspektem jest animacja.

Program piątkowy:
• 11:00 Teatr Lalka (Warszawa) - Ptak Zielonopióry.
• 19:00 Stuffed Puppet Theatre (Amstelveen, Holandia) – Babilon. Spektakl w ramach akcji Toruń za pół ceny.

godz. 12:00 Spotkanie z dr. hab. Jarosławem Dumanowskim - Kulinarny renesans. Kuchnia w czasach Kopernika, Dom Mikołaja Kopernika
Spotkanie z dr. hab. Jarosławem Dumanowskim, historykiem zajmującym się, m.in. kulturową historią kuchni i jedzenia. Profesor wygłosi wykład pt. “Kulinarny renesans. Kuchnia w czasach Kopernika”, który będzie merytorycznym komentarzem do wystawy czasowej „Przy stole z Kopernikiem. Realia konsumpcji i przygotowywania posiłków na przełomie XV i XVI wieku”. Wstęp wolny.

godz. 15:30-18:30 Bezpłatne konsultacje fotograficzne, WOAK
Indywidualne zajęcia warsztatowe dla osób amatorsko uprawiających fotografię artystyczną. Zajęcia prowadzi Stanisław Jasiński. Wstęp wolny.

godz. 17:00 Kino, czyli Kinematografia w Nowej Odsłonie. Wieczory z polskim filmem fabularnym, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego
Polskie filmy fabularne po rekonstrukcji. W najbliższy piątek w Książnicy Kopernikańskiej wyświetlone zostaną „Prawo i pięść” w reż. Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. Przed seansem krótkie wprowadzenie. Wstęp wolny.

godz. 17:00 Anna Kola - Fotografia i szkło naturalnie, Mała Galeria ZPAF
Wernisaż prac Anny Koli, która działa na pograniczu kilku dyscyplin artystycznych, łącząc ze sobą różne media. Wśród nich od lat najważniejsze są fotografia i szkło artystyczne. Od czasu przeprowadzki na wieś jej największą inspiracją - fotograficznym motywem i rzeźbiarskim tworzywem, jest natura.

godz. 17:30 Koszykówka: Polski Cukier Toruń vs Stelmet Enea BC Zielona Góra, Arena Toruń
Konfrontacja pomiędzy Polskim Cukrem Toruń a Stelmetem Enea BC Zielona Góra w ramach III kolejki Energa Basket Ligi. Bilety: 10-40 zł.

godz. 18:00 Otwarcie nowych wystaw, do 10.11., Galeria Sztuki Wozownia

• Justyna Olszewska – Efemerydy
W swojej realizacji Justyna Olszewska skupia się na szeroko pojętym procesie znikania: zarówno jako zjawisku fizycznym, naukowym, astronomicznym, jak i związanym z życiem codziennym – odchodzeniu, przemijaniu. Jak mówi sama artystka: „W «Efemerydach» w sposób niedosłowny i symboliczny mówię o trudnych doświadczeniach i emocjach, które ciężko wyrazić”.

• Agnieszka Rożnowska - Levitas
Cykl „Levitas“ ukazuje swobodnie zawieszone, oderwane od ziemi obiekty, działające wbrew prawom fizyki, wbrew grawitacji. Te lewitujące dzieła to bezdomni oraz miejsca, w których przebywają, śpią, jedzą. Rejestrowane przez autorkę w trakcie podróży osoby, pochodzą z różnych miejsc: Warszawy, Poznania, Paryża, Berlina, Wiednia.

Wstęp na wszystkie wystawy w dniu wernisażu jest wolny.

godz. 18:00 Kabaret Paranienormalni, Aula UMK
Paranienormalny humor w skeczach z nowego programu VIP Tour. Artystów zobaczymy m.in. w skeczu „Kino” - komedii pomyłek prezentującej iście czeski humor, czy „Porsche”, gdzie z poczuciem dumy klasycznego Janusza zmierzy się sprzedawca samochodów luksusowych. Nie zabraknie także scenek z życia codziennego czy krzywego zwierciadła dla relacji damsko-męskich. Bilety: 65-99 zł.

godz. 18:00 Zdzisław Mackiewicz - Idea – Pamięć Kuba, Dom Muz, ul. Podmurna
Finisaż wystawy prof. Zdzisława Mackiewicza, pracownika Instytutu Artystycznego (Zakład Grafiki) na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. „Idea – Pamięć Kuba” składa się z 32 prac złożonych ze 100 paskowanych fragmentów zdjęć. Są to fotografie z rodzinnego albumu, poświęconego synowi autora - Kubie. Całość jest metaforą upływu czasu, odwołuje się do pamięci, określa liniowość czasu i przestrzeni.

godz. 18:00 Konstelacje - Poza horyzont, do 8.11., Galeria ZPAP
Wernisaż wystawy pokonkursowej, do której jury zakwalifikowało dzieła 33 artystów. Ogłoszenie wyników nastąpi w trakcie wydarzenia.

godz. 18:00 Zebranie Toruńskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro
Otwarte zebranie stowarzyszenia. W programie omówienie zmian na liniach komunikacyjnych Torunia, realizacja postanowień i efekty spotkań z m.in.: UM, WGK i MZK. Wstęp wolny.

godz. 19:00 Nobo – koncert, Od Nowa
Zespół powstał w 2014 roku i jest reprezentantem wrocławskiej sceny rocka alternatywnego. W skład grupy wchodzą muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Koncert Nobo to rockowe, energetyczne przedstawienie połączone z lirycznym klimatem takich utworów jak „Honey”, „Czesław”, „Sekrety”, „Chory”. Bilety: 10 zł.

godz. 19:00 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego, CKK Jordanki
Piąta edycja prestiżowego festiwalu, w ramach którego będą miały miejsce znakomite koncerty i recitale wybitnych wirtuozów skrzypiec. W najbliższy piątek odbędzie się III etap konkursu, podczas którego 3 wybranych przez jury finalistów zagra z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wybrane koncerty na skrzypce i orkiestrę. Bilety: 10-15 zł.

godz. 20:10 Weekend z kinem rumuńskim, do 13.10., Kino Centrum
Wydarzenie towarzyszące obchodom Europejskiego Dnia Kina Artystycznego oraz akcji Toruń za pół ceny. W piątek wyświetlony zostanie “Sama na moim weselu”. Bilety: 6 zł ulgowy, 7 zł normalny.

godz. 21:00 Daj Się Oczarować, do 12.10., klub Hex, Rynek Staromiejski 1
Otwarcie nowego klubu w centrum Torunia. Podczas dwudniowego wydarzenia na scenie wystąpią Lukasdeejay oraz Dj Funk Dee, a na żywo zagrają i zaśpiewają Better Than Ex i Lili Szwarcowska. Bilety: 10-15 zł.

godz. 21:00 Cuba Siempre: Ericlys Machado & Asley BV Zumba, Cubano Club, ul. Chełmińska 12
Impreza w stylu latino. Zagra DJ Ericlys Machado, a animacje taneczne zaprezentuje pochodzący z Wenezueli tancerz Jonal Adrian Escobar Paez. Bilety: 10 zł.

godz. 22:00 Oops! We Did It Again, klub NRD, ul. Browarna 6
Baywatch to tryskająca przeciętnością i przaśnością impreza z muzyką lat minionych. Wstęp biletowany.


SOBOTA 12 października

godz. 10:00-14:00 Kujawskie Śmiechu Warte, Collegium Maius, Fosa Staromiejska 1A
Rejonowy konkurs mów humorystycznych i odpowiedzi na gorące pytania. Wstęp dla publiczności jest wolny.

godz. 10:00-15:00 Międzyszkolna Liga Szachowa, X Liceum Ogólnokształcące im. prof. Stefana Banacha
Drugi turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. W zawodach wziąć udział mogą juniorzy w wieku do 20 lat. Wpisowe do każdego turnieju wynosi 15 zł. Więcej informacji dostępne na: http://edukacjaprzezszachy.pl.

godz. 10:00-15:00 Mistrzostwa Okręgu Seniorów w Brydżu Sportowym, Mediateka, ul. Raszei 1
Turniej par prowadzony będzie na zapis maksymalny i będzie się składał z 3 sesji po 10 rozdań. W turnieju mogą brać udział wszyscy brydżyści, którzy ukończyli 55 lat. Bilety: 20-25 zł.

godz. 10:00-18:30, 26. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, do 19.10., Baj Pomorski
Jedna z największych międzynarodowych imprez odbywających się w Toruniu. Do naszego miasta co roku przyjeżdża kilkanaście teatrów z różnych zakątków Europy, by pokazywać przedstawienia, których głównym aspektem jest animacja.

Program sobotni:
• 10:00-13:30 Inny okiem - spotkania warsztatowe dotyczące Przeglądu Teatru Osób Niepełnosprawnych
• 12:00 Novy Ruch Teatr (Wrocław) - Ciao Ciało!
• 14:00 Anim(a)kcje - Spektakl w ramach akcji Toruń za pół ceny
• 15:45 Parada festiwalowa - Start spod teatru
• 17:00 Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki - Zorro

godz. 10:50-14:00 Gra miejska „Przestępstwo w Mediatece”, Książnica Kopernikańska, Filia nr 16, ul. Raszei
Emocje gwarantowane, super zabawa też, a nagrody najlepsze z możliwych – bestsellery z górnej półki literatury sensacyjnej. Wydarzenie skierowane do osób w wieku 13+ (członkiem drużyny musi być przynajmniej jedna pełnoletnia osoba). Liczba uczestników jest ograniczona - obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 56 610 67 59.

godz. 11:00 Moja Przygoda w Muzeum, Ratusz Staromiejski
Sobotnie warsztaty plastyczne dla osób indywidualnych i rodzin przy wystawie „Moja Przygoda w Muzeum” zrealizowanej w ramach XLI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem zajęcia poświęcone będą portretowi. Bilet edukacyjny: 9 zł. Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, tel. (56) 660 56 32.

godz. 12:00 Wyprawa w głąb sztuki, CSW
Warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie Katarzyny Ewy Legendź „Szajs. The Gentle Art of Death Cleaning”. Wydarzenie adresowane do dzieci w wieku 6–12 lat z opiekunami. Wstęp: 10 zł, zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610-97-16.

godz. 12:00 Speedrowerowy Weekend, do 13.10., Moto Park Tor, ul. Bielańska 66
Kumulacja imprez speedrowerowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Program sobotni:
• 12:00 Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów (do lat 16)
• 14:00 Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (do lat 23)

godz. 13:00 Art-lab - muzyczne „eksperymenty”, Dwór Artusa
Interaktywne warsztaty muzyczne przeznaczone dla dzieci wraz z rodzicami. Podczas zajęć uczestnicy poznają budowę i podstawowe funkcje sprzętu dj-skiego, techniki scratchingu, a przede wszystkim doświadczą fantastycznej zabawy. Prowadzenie: Steve Nash i jego ekipa. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek.

godz. 14:00 Międzyplanetarne Święto Dyni, Domkultury!, ul. Sienkiewicza 11/3

Warsztaty na których uczestnicy poznają receptury dyniowe na zupę, keczup oraz deser. Wstęp wolny.

godz. 15:00 Malarstwo Mirosława Rusinka, do 8.11., Biblioteka Uniwersytecka
Wernisaż wystawy malarstwa Mirosława Rusinka, artysty plastyka i pedagoga. Jego prace łączy się często ze spuścizną koloryzmu polskiego, artysta rozwija ten nurt u siebie, poszerzając go o nowe formalne i ideowe treści. Wstęp wolny.

godz. 15:00 VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA, do 13.10., Arena Toruń
Turniej sportowy MMA w sześciu kategoriach wagowych. Wstęp wolny.

godz. 15:30 Wprowadzenie do Tanga, Dwór Artusa
Warsztaty dla początkujących w ramach jesiennej Milongi Piernikowej. Doświadczeni nauczyciele związani ze Stowarzyszeniem Tango Toruń, dadzą pokaz i krótki kurs podstaw, które pozwolą przełamać lody i chwycić tangowego bakcyla. Bilety: 20 zł.

godz. 17:00 Demony, kołtuny i zamawiania, czyli folklor polski oczami nauki, Domkultury!, ul. Sienkiewicza 11/3
Wykład Sary Orzechowskiej na temat praktyk leczniczych na dawnej wsi polskiej, które są odzwierciedleniem tego, w jaki sposób sfera magiczna i religijna przeplatała się z pragmatyką życia. Wstęp wolny.

godz. 18:00-2:00 Milonga Piernikowa – Jesień, Dwór Artusa
Milonga zyskała renomę w środowisku i stała się jednym z najważniejszych wydarzeń na mapie tancerzy i miłośników tanga. Nie trzeba jednak być profesjonalistą aby wziąć udział w wieczorze pełnym pasji i tańca. Również amatorzy znajdą coś dla siebie: wspaniałą muzykę,
nowe znajomości i niezapomnianą atmosferę. Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu imprezy.

godz. 18:00-4:00 Live Music Session, klub Muzyk, ul. Rabiańska 17
Live Music Session w składzie: Jakub Skotarczyk - gitara, Adam Zaguła - perkusja i Karen Broyan - bas. Wstęp wolny.

godz. 18:00 i 20:00 Weekend z kinem rumuńskim, do 13.10., Kino Centrum
Wydarzenie towarzyszące obchodom Europejskiego Dnia Kina Artystycznego oraz akcji Toruń za pół ceny. Bilety: 6 zł ulgowy, 7 zł normalny.

Program sobotni:
• 18:00 Opowiastka o obiboku
• 20:00 O krok za serafinami

godz. 18:30 Zagajnik: Słowiańskie pieśni obrzędowe, Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5/2
Wykład Mikołaja Jarmakowskiego na temat pieśni obrzędowych i ich aspektach mitologicznych oraz wierzeniowych. Wstęp wolny.

godz. 19:00 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego, CKK Jordanki
Piąta edycja prestiżowego festiwalu, w ramach którego będą miały miejsce znakomite koncerty i recitale wybitnych wirtuozów skrzypiec. W najbliższą sobotę odbędzie się III etap konkursu, podczas którego 3 wybranych przez jury finalistów zagra z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wybrane koncerty na skrzypce i orkiestrę. Bilety: 10-15 zł.

godz. 19:00 Wypaziony Potańc, Wejściówka

• 19:00 PaźPotańc dla dzieci - zajęcia taneczne dla dzieci, które mają na celu zaznajomienie najmłodszych z polską i europejską tradycyjną kulturą muzyczno-taneczną
• 20:00 Potańc - zabawa taneczna w stylu trad & balfolk przy muzyce czerpiącej ze starodawnych wzorców, a jednocześnie brzmiącej atrakcyjnie i nowocześnie.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

godz. 20:00 Syberian i Slepi Křovăci (Czechy) – koncert, Od Nowa
Zimny jak lód, ostry jak brzytwa, świeży i bezkompromisowy, taki jest Syberian. Dynamiczna i mroczna, momentami refleksyjna muzyka zebrała już bardzo pochlebne opinie w kraju i za granicą. Muzycy są wierni industrialnym korzeniom oraz czerpią sporo z muzyki rockowej i punk. W kompozycjach usłyszeć też można elementy dubstepu i electro. W roli supportu crossoverova wystąpi kapela Slepí Křováci. Bilety: 15 zł, 20 zł w dniu koncertu.

godz. 20:00 Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Aula UMK
Wokalista będzie świętował 50-lecie pracy artystycznej. Przez większość lat swojej kariery związany był z Budką Suflera. W Auli UMK na żywo zabrzmią ulubione przeboje z lat 70, 80, 90. oraz te z początku XXI w. Bilety: 100-150 zł.

godz. 20:00 Musica Vera: Simultaneo, kościół św. Antoniego
Koncert zespołu wokalnego Simultaneo z Gdyni pod kierownictwem Karola Kisiela. W ich wykonaniu usłyszymy dwa dzieła kompozytora epoki baroku Johanna Hermanna Scheina: „Fonatana d’Israel” oraz „Opella Nova”.

godz. 20:00 Rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020, Wehikuł Czasu, ul. Ducha Św. 6
Koncert zespołu Progress - rockowego połączenia pięciu osobowości. Wstęp wolny.

godz. 20:00-23:30 Trzy Maszty, Hipisówka, ul. Kopernika 20
Szantowo-rockowy recital zespołu Trzy Maszty. Wstęp wolny.

godz. 20:00 Żywiołak, klub Dwa Światy, ul. Ducha Św. 10/12
Koncert Żywiołaka promujący najnowszy album grupy zatytułowany "Wendzki sznyt". Zespół ukazuje światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. Bilety: 25-35 zł.

godz. 21:00 TheCompressJah Strikes Back - Multi B-Day Edition feat. Panton, PERS, ul. Mostowa 6
Impreza dla miłośników muzyki drum&bass. Zagrają: Panton, FreedomSound, Fullarity, Hałasova, Chaser, Hoody Dread oraz Thecompressjah. Wstęp wolny.

godz. 21:00 Piratas Del Caribe: Alexis Vinent & Jonal Adrian Escobar, Cubano Club, ul. Chełmińska 12
Impreza w stylu latino. Zagra DJ Alexis Vinent, a animacje taneczne zaprezentuje pochodzący z Wenezueli tancerz Jonal Adrian Escobar Paez. Bilety: 10 zł.

godz. 21:30 Gorączka Sobotniej Nocy, klub NRD, ul. Browarna 6
Impreza w rytm muzyki z lat 70. i 80. wymieszana z najróżniejszymi gatunkami. Zagra DJ Stosunkowodobry Waca. Wstęp z listy FB wolny, pozostałe osoby - 10 zł.


NIEDZIELA 13 października

godz. 11:00 Wolny Jarmark Śniadaniowy, Rynek Nowomiejski
Na Jarmarku Śniadaniowym będzie można zakupić produkty naturalne, lokalne, przetworzone w sposób tradycyjny, domowy, bez sztucznych dodatków czy polepszaczy. Oprócz tego przewidziane są również ciepłe dania, które będzie można zjeść na miejscu. Organizatorzy zalecają wzięcie pojemników i toreb wielokrotnego użytku dla osób planujących większe zakupy. Wstęp wolny.

godz. 11:00-13:00 Niedziela w Teatrze, Teatr Horzycy
Śniadanie w teatrze przygotowane przez Kawiarnię Wejściówka, które będzie okazją do inspirujących rozmów. Dla dzieci w wieku 3-7 lat przewidziano również jesienne warsztaty sensoryczne oraz spotkanie z baśnią Isaaca Bashevisa Singera. Wstęp: bilety w Biurze Obsługi Widzów.

godz. 12:00 oZNAKuj się – warsztaty rodzinne, Galeria Wozownia
Wstępem do warsztatów będzie przegląd logotypów różnych marek lub firm, połączony z omówieniem generowanych przez nie skojarzeń i ich ukrytej symboliki. Część warsztatowa opierać się będzie na projektowaniu przez uczestników symboli identyfikujących ich samych oraz członków ich rodziny. Wykorzystane zostaną one później do stworzenia przypinek. Prowadzenie: Natalia Cieślak. Wstęp bezpłatny, zapisy: info@wozownia.pl lub 56 622-63-39.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci 5+ wraz z opiekunami.

godz. 12:00-18:00 Katarzyna Ewa Legendź - Szajs. The Gentle Art of Death Cleaning, CSW
Ostatnia okazja do zwiedzenia wystawy, której przewodzą słowa francuskiego filozofa Jeana Baudrillarda: „Dzisiaj to my jesteśmy świadkami narodzin, dojrzewania i śmierci przedmiotów”. „Szajs” to fotograficzna opowieść o odrzutach, odpadach i marginesach, o rozprawianiu się z nimi na wizualnym, społecznym i osobistym poziomie, a także o niekończącej się renegocjacji ich statusu. Bilety: 5-8 zł.

godz. 12:00-20:00, 26. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, do 19.10., Baj Pomorski
Jedna z największych międzynarodowych imprez odbywających się w Toruniu. Do naszego miasta co roku przyjeżdża kilkanaście teatrów z różnych zakątków Europy, by pokazywać przedstawienia, których głównym aspektem jest animacja.

Program niedzielny:
• godz. 12:00 Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?
• godz. 12:00, 14:00 Materia Theatre (Rosja / Polska) - Puchacz i Słońce
• godz. 18:00 Państwowy Teatr Laki „Tęcza” (Słupsk) - Szwejk. Spektakl w ramach akcji Toruń za pół ceny.

godz. 13:00 Piłka ręczna II Liga: AZS UMK Toruń - KPR Blejkan Gryfino, Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK
Kolejny mecz toruńskich szczypiornistów - tym razem zmierzą się z KPR Blejkan Gryfino. Wstęp wolny.

godz. 13:00 Unihokej: TLU Kala-Izolacje Toruń vs AZS Politechnika Łódzka, IV LO i Gimnazjum Dwujęzyczne nr 4, ul. Warszawska 1/5
Podczas IV kolejki ekstraligi unihokeja toruńska drużyna zmierzy się z AZS-em Politechnika Łódzka. Wstęp wolny.

godz. 13:00-18:00 RzeczoDzielnia vol. 3!, Koniec Świata, ul. Podmurna 4
Wydarzenie z cyklu oddaj, przygarnij, odpocznij. Czwarta edycja zapewni rzeczy na sezon jesienno-zimowy. Ubrania, których nikt nie przygarnie, przekazane zostaną do organizacji lub osób potrzebujących. Wstęp wolny.

godz. 15:00-19:00 Tangowe afterparty, Wejściówka
Afterparty Milongi Piernikowej Jesień 2019. Oprawę muzyczną zapewni DJ Magda Iwanicka. Bilety: 10 zł.

godz. 16:00-22:30 Weekend z kinem rumuńskim, do 13.10., Kino Centrum
Wydarzenie towarzyszące obchodom Europejskiego Dnia Kina Artystycznego oraz akcji Toruń za pół ceny. Bilety: 6 zł ulgowy, 7 zł normalny.

Program niedzielny:
• 16:00 Blok krótkich filmów
• 18:10 Rumunia Nieokiełznana
• 20:00 Pororoca

godz. 18:00 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego, CKK Jordanki
Koncert Laureatów oraz finał Festiwalu Skrzypcowego. Podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody główne oraz pozaregulaminowe. W programie: jeden z koncertów skrzypcowych z III etapu konkursu, utwory kameralne oraz “Esej” Pawła Riessa (prapremiera). Bilety: 30-40 zł.

godz. 18:00 Artus Festival: Kwartet – spektakl, Dwór Artusa
Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji. Na scenie zobaczymy Andrzeja Grabowskiego, Jana Frycza, Jana Peszka, Mikołaja Grabowskiego. Bilety: 70 zł ulgowy, 80 zł normalny.

godz. 18:00 Speedrowerowy Weekend, Moto Park Tor, ul. Bielańska 66
10. kolejka Ekstraligi - TSŻ Toruń zmierzy się z Lwami Avia Częstochowa. Wstęp wolny.

godz. 19:00 Kękę, Lizard King Toruń
Koncert rapera promujący jego najnowszy album "Mr KęKę". Bilety: 40 zł.

godz. 19:30 Swingowa Potańcówka, Wejściówka
Za sprawą jazzowych brzmień po raz kolejny uczestnicy potańcówki przeniosą się w lata 30. i 40. czyli do złotej ery swingu. Wstęp wolny.

godz. 20:00 Damage SFP, Koniec Świata, ul. Podmurna 4
Jeden ze skandynawskich weteranów ciężkiego grania powraca na pierwszą po przerwie trasę po Europie promującą nowy album "Damage S.F.P.". Bilety: 10 zł.

Oprac. Natalia Przytarska, fot. Sławomir Kowalski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2019-10-17 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2019-10-18 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2019-10-20 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2019-10-20 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
Szanowny Czytelniku!

Przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych serwisów.
Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź Dalej" lub "X"), zgadzasz się na wskazane poniżej działania.


Stosowanie plików cookies i innych technologii

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies (ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu:
- Zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron
- Ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych
- Poznanie Twoich preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów
- Wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.


Administratorzy danych

Administratorem tych danych jesteśmy my, czyli Twoje-Miasto Sp. z o.o., ul. Legionów 57A 86-300 Grudziądz jak również nasi Zaufani Partnerzy z którymi współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w Polityce Prywatności.


Jak wykorzystujemy Twoje dane

W ramach świadczonych przez nas usług staramy się wyświetlać reklamy odpowiadające Twoim zainteresowaniom, które dotyczą naszych produktów oraz produktów klientów korzystających z naszych usług reklamowych (marketing bezpośredni). W tym celu wykorzystujemy informacje zapisywane w plikach cookies, które otrzymujemy podczas korzystania z naszych stron. Nasze działania podejmowane są zgodnie z obowiązującym prawem w ramach tzw. uzasadnionego interesu administratora danych, ponieważ chcemy, by wszystkie nasze usługi, w tym wyświetlane reklamy, były najlepiej dopasowane do potrzeb użytkownika.


Wykorzystywanie Twoich danych przez naszych partnerów

Podobne działania w celach marketingowych podejmują nasi Zaufani Partnerzy, którym udostępniamy powierzchnię reklamową na naszych stronach. Wśród Zaufanych Partnerów znajdują się dostawcy technologii reklamowej, sieci reklamowe, domy mediowe, agencje interaktywne oraz reklamodawcy.
Nasi partnerzy gromadzą i wykorzystują informacje określające Twój sposób korzystania z naszych serwisów. Dzięki temu wyświetlają reklamy najbardziej dopasowane do uzyskanych informacji oraz udostępniają je innym podmiotom wyświetlającym lub zlecającym reklamę w Internecie.
W związku z reformą prawa ochrony danych osobowych nasi partnerzy potrzebują Twojej zgody na działania, których dokonują na naszych stronach. W przypadku jej udzielenia nasi partnerzy będą mogli, w ramach uzasadnionego interesu, wykorzystać Twoje informacje także dla celów analitycznych służących ocenie skuteczności podejmowanych działań marketingowych.
Pamiętaj, że ewentualna zgoda jest Twoją dobrowolną decyzją, natomiast brak jej udzielenia może wpłynąć na Twój komfort korzystania z naszych serwisów. Reklamy nieodpowiadające zainteresowaniom użytkownika są nie tylko nieatrakcyjne, ale i drażniące dla odbiorcy.

Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu" lub "X"). Udzieloną zgodę możesz w każdej chwili wycofać, co jednak nie będzie równoznaczne z tym, że korzystanie z tych informacji do czasu wycofania zgody było niezgodne z prawem.


Jakie masz prawa?

Masz pełne prawo do zgłoszenia podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane osobowe żądania dostępu do tych informacji, ich poprawiania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Pamiętaj jednak, że nie w każdym przypadku możliwe jest zrealizowanie Twoich praw w odniesieniu do informacji zapisanych w plikach cookies.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.