10 październik 2019

Weekend w Toruniu

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Sezon na grzyby w Toruniu uważamy za rozpoczęty, a wraz z nim nowe, kulturalne menu weekendowe! Na muzyczną przystawkę proponujemy Milongę Piernikową, teatralne danie główne 26. Spotkania w Baju Pomorskim, a na deser przypominamy o akcji "Toruń za pół ceny".
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

PIĄTEK 11 października

Toruń za pół ceny, do 13.10., różne miejsca
Kolejna odsłona akcji Toruń za pół ceny. Na 50-procentowe rabaty torunianie i turyści mogą liczyć w 203 punktach partnerskich. Lista partnerów znajduje się na oficjalnej stronie organizatora: http://torunzapolceny.pl/

godz. 8:30-16:00 Kiermasz taniej książki, Książnica Kopernikańska, Filia nr 7, ul. Okólna 169
Kiermasz tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru. Na wyprzedaż trafi 500 woluminów, głównie literatura piękna oraz poezja, a także książki dla dzieci i młodzieży.

godz. 8:40 12. Toruń Curling Cup, do 13.10., lodowisko Mentor Sport, Szosa Chełmińska 177-181
Międzynarodowy turniej curlingowy. W imprezie udział wezmą 24 drużyny – składy czteroosobowe. Więcej informacji dostępne na stronie: https://bit.ly/2ARGVsJ

godz. 9:00-17:00 Dostojeństwo Uniwersytetu, pl. Rapackiego 1
Obchody 100-lecia odrodzenia Uniwersytetu w Wilnie. W programie m.in.: polsko-litewska konferencja naukowa dotycząca historii Uniwersytetu Wileńskiego z lat 1579-1939, wernisaż wystawy “Dostojeństwo Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie” oraz projekcja filmu “Alma Mater Vilnensis. 20 lat USB w Wilnie”. Szczegółowy harmonogram wydarzenia: https://bit.ly/2oqKCTv

godz. 10:00-16:00 Futami Shoichi. Akwaforty, do 24.11., Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
Wernisaż wystawy prac Futami Shoichiego - artysty znanego i cenionego nie tylko w Japonii, ale i w Europie. Osakijski grafik tworzy kameralne prace w technice akwafinty, liryczne i melancholijne, niemal monochromatyczne, przeważnie w niebieskiej tonacji. Bilety: 12 zł normalny, 9 zł ulgowy.

godz. 11:00 i 19:00, 26. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania", do 19.10., Baj Pomorski
Jedna z największych międzynarodowych imprez odbywających się w Toruniu. Do naszego miasta co roku przyjeżdża kilkanaście teatrów z różnych zakątków Europy, by pokazywać przedstawienia, których głównym aspektem jest animacja.

Program piątkowy:
• 11:00 Teatr Lalka (Warszawa) - Ptak Zielonopióry.
• 19:00 Stuffed Puppet Theatre (Amstelveen, Holandia) – Babilon. Spektakl w ramach akcji Toruń za pół ceny.

godz. 12:00 Spotkanie z dr. hab. Jarosławem Dumanowskim - Kulinarny renesans. Kuchnia w czasach Kopernika, Dom Mikołaja Kopernika
Spotkanie z dr. hab. Jarosławem Dumanowskim, historykiem zajmującym się, m.in. kulturową historią kuchni i jedzenia. Profesor wygłosi wykład pt. “Kulinarny renesans. Kuchnia w czasach Kopernika”, który będzie merytorycznym komentarzem do wystawy czasowej „Przy stole z Kopernikiem. Realia konsumpcji i przygotowywania posiłków na przełomie XV i XVI wieku”. Wstęp wolny.

godz. 15:30-18:30 Bezpłatne konsultacje fotograficzne, WOAK
Indywidualne zajęcia warsztatowe dla osób amatorsko uprawiających fotografię artystyczną. Zajęcia prowadzi Stanisław Jasiński. Wstęp wolny.

godz. 17:00 Kino, czyli Kinematografia w Nowej Odsłonie. Wieczory z polskim filmem fabularnym, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego
Polskie filmy fabularne po rekonstrukcji. W najbliższy piątek w Książnicy Kopernikańskiej wyświetlone zostaną „Prawo i pięść” w reż. Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego. Przed seansem krótkie wprowadzenie. Wstęp wolny.

godz. 17:00 Anna Kola - Fotografia i szkło naturalnie, Mała Galeria ZPAF
Wernisaż prac Anny Koli, która działa na pograniczu kilku dyscyplin artystycznych, łącząc ze sobą różne media. Wśród nich od lat najważniejsze są fotografia i szkło artystyczne. Od czasu przeprowadzki na wieś jej największą inspiracją - fotograficznym motywem i rzeźbiarskim tworzywem, jest natura.

godz. 17:30 Koszykówka: Polski Cukier Toruń vs Stelmet Enea BC Zielona Góra, Arena Toruń
Konfrontacja pomiędzy Polskim Cukrem Toruń a Stelmetem Enea BC Zielona Góra w ramach III kolejki Energa Basket Ligi. Bilety: 10-40 zł.

godz. 18:00 Otwarcie nowych wystaw, do 10.11., Galeria Sztuki Wozownia

• Justyna Olszewska – Efemerydy
W swojej realizacji Justyna Olszewska skupia się na szeroko pojętym procesie znikania: zarówno jako zjawisku fizycznym, naukowym, astronomicznym, jak i związanym z życiem codziennym – odchodzeniu, przemijaniu. Jak mówi sama artystka: „W «Efemerydach» w sposób niedosłowny i symboliczny mówię o trudnych doświadczeniach i emocjach, które ciężko wyrazić”.

• Agnieszka Rożnowska - Levitas
Cykl „Levitas“ ukazuje swobodnie zawieszone, oderwane od ziemi obiekty, działające wbrew prawom fizyki, wbrew grawitacji. Te lewitujące dzieła to bezdomni oraz miejsca, w których przebywają, śpią, jedzą. Rejestrowane przez autorkę w trakcie podróży osoby, pochodzą z różnych miejsc: Warszawy, Poznania, Paryża, Berlina, Wiednia.

Wstęp na wszystkie wystawy w dniu wernisażu jest wolny.

godz. 18:00 Kabaret Paranienormalni, Aula UMK
Paranienormalny humor w skeczach z nowego programu VIP Tour. Artystów zobaczymy m.in. w skeczu „Kino” - komedii pomyłek prezentującej iście czeski humor, czy „Porsche”, gdzie z poczuciem dumy klasycznego Janusza zmierzy się sprzedawca samochodów luksusowych. Nie zabraknie także scenek z życia codziennego czy krzywego zwierciadła dla relacji damsko-męskich. Bilety: 65-99 zł.

godz. 18:00 Zdzisław Mackiewicz - Idea – Pamięć Kuba, Dom Muz, ul. Podmurna
Finisaż wystawy prof. Zdzisława Mackiewicza, pracownika Instytutu Artystycznego (Zakład Grafiki) na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. „Idea – Pamięć Kuba” składa się z 32 prac złożonych ze 100 paskowanych fragmentów zdjęć. Są to fotografie z rodzinnego albumu, poświęconego synowi autora - Kubie. Całość jest metaforą upływu czasu, odwołuje się do pamięci, określa liniowość czasu i przestrzeni.

godz. 18:00 Konstelacje - Poza horyzont, do 8.11., Galeria ZPAP
Wernisaż wystawy pokonkursowej, do której jury zakwalifikowało dzieła 33 artystów. Ogłoszenie wyników nastąpi w trakcie wydarzenia.

godz. 18:00 Zebranie Toruńskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, Toruńskie Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro
Otwarte zebranie stowarzyszenia. W programie omówienie zmian na liniach komunikacyjnych Torunia, realizacja postanowień i efekty spotkań z m.in.: UM, WGK i MZK. Wstęp wolny.

godz. 19:00 Nobo – koncert, Od Nowa
Zespół powstał w 2014 roku i jest reprezentantem wrocławskiej sceny rocka alternatywnego. W skład grupy wchodzą muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Koncert Nobo to rockowe, energetyczne przedstawienie połączone z lirycznym klimatem takich utworów jak „Honey”, „Czesław”, „Sekrety”, „Chory”. Bilety: 10 zł.

godz. 19:00 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego, CKK Jordanki
Piąta edycja prestiżowego festiwalu, w ramach którego będą miały miejsce znakomite koncerty i recitale wybitnych wirtuozów skrzypiec. W najbliższy piątek odbędzie się III etap konkursu, podczas którego 3 wybranych przez jury finalistów zagra z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wybrane koncerty na skrzypce i orkiestrę. Bilety: 10-15 zł.

godz. 20:10 Weekend z kinem rumuńskim, do 13.10., Kino Centrum
Wydarzenie towarzyszące obchodom Europejskiego Dnia Kina Artystycznego oraz akcji Toruń za pół ceny. W piątek wyświetlony zostanie “Sama na moim weselu”. Bilety: 6 zł ulgowy, 7 zł normalny.

godz. 21:00 Daj Się Oczarować, do 12.10., klub Hex, Rynek Staromiejski 1
Otwarcie nowego klubu w centrum Torunia. Podczas dwudniowego wydarzenia na scenie wystąpią Lukasdeejay oraz Dj Funk Dee, a na żywo zagrają i zaśpiewają Better Than Ex i Lili Szwarcowska. Bilety: 10-15 zł.

godz. 21:00 Cuba Siempre: Ericlys Machado & Asley BV Zumba, Cubano Club, ul. Chełmińska 12
Impreza w stylu latino. Zagra DJ Ericlys Machado, a animacje taneczne zaprezentuje pochodzący z Wenezueli tancerz Jonal Adrian Escobar Paez. Bilety: 10 zł.

godz. 22:00 Oops! We Did It Again, klub NRD, ul. Browarna 6
Baywatch to tryskająca przeciętnością i przaśnością impreza z muzyką lat minionych. Wstęp biletowany.


SOBOTA 12 października

godz. 10:00-14:00 Kujawskie Śmiechu Warte, Collegium Maius, Fosa Staromiejska 1A
Rejonowy konkurs mów humorystycznych i odpowiedzi na gorące pytania. Wstęp dla publiczności jest wolny.

godz. 10:00-15:00 Międzyszkolna Liga Szachowa, X Liceum Ogólnokształcące im. prof. Stefana Banacha
Drugi turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. W zawodach wziąć udział mogą juniorzy w wieku do 20 lat. Wpisowe do każdego turnieju wynosi 15 zł. Więcej informacji dostępne na: http://edukacjaprzezszachy.pl.

godz. 10:00-15:00 Mistrzostwa Okręgu Seniorów w Brydżu Sportowym, Mediateka, ul. Raszei 1
Turniej par prowadzony będzie na zapis maksymalny i będzie się składał z 3 sesji po 10 rozdań. W turnieju mogą brać udział wszyscy brydżyści, którzy ukończyli 55 lat. Bilety: 20-25 zł.

godz. 10:00-18:30, 26. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, do 19.10., Baj Pomorski
Jedna z największych międzynarodowych imprez odbywających się w Toruniu. Do naszego miasta co roku przyjeżdża kilkanaście teatrów z różnych zakątków Europy, by pokazywać przedstawienia, których głównym aspektem jest animacja.

Program sobotni:
• 10:00-13:30 Inny okiem - spotkania warsztatowe dotyczące Przeglądu Teatru Osób Niepełnosprawnych
• 12:00 Novy Ruch Teatr (Wrocław) - Ciao Ciało!
• 14:00 Anim(a)kcje - Spektakl w ramach akcji Toruń za pół ceny
• 15:45 Parada festiwalowa - Start spod teatru
• 17:00 Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki - Zorro

godz. 10:50-14:00 Gra miejska „Przestępstwo w Mediatece”, Książnica Kopernikańska, Filia nr 16, ul. Raszei
Emocje gwarantowane, super zabawa też, a nagrody najlepsze z możliwych – bestsellery z górnej półki literatury sensacyjnej. Wydarzenie skierowane do osób w wieku 13+ (członkiem drużyny musi być przynajmniej jedna pełnoletnia osoba). Liczba uczestników jest ograniczona - obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 56 610 67 59.

godz. 11:00 Moja Przygoda w Muzeum, Ratusz Staromiejski
Sobotnie warsztaty plastyczne dla osób indywidualnych i rodzin przy wystawie „Moja Przygoda w Muzeum” zrealizowanej w ramach XLI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem zajęcia poświęcone będą portretowi. Bilet edukacyjny: 9 zł. Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, tel. (56) 660 56 32.

godz. 12:00 Wyprawa w głąb sztuki, CSW
Warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie Katarzyny Ewy Legendź „Szajs. The Gentle Art of Death Cleaning”. Wydarzenie adresowane do dzieci w wieku 6–12 lat z opiekunami. Wstęp: 10 zł, zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610-97-16.

godz. 12:00 Speedrowerowy Weekend, do 13.10., Moto Park Tor, ul. Bielańska 66
Kumulacja imprez speedrowerowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Program sobotni:
• 12:00 Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów (do lat 16)
• 14:00 Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców (do lat 23)

godz. 13:00 Art-lab - muzyczne „eksperymenty”, Dwór Artusa
Interaktywne warsztaty muzyczne przeznaczone dla dzieci wraz z rodzicami. Podczas zajęć uczestnicy poznają budowę i podstawowe funkcje sprzętu dj-skiego, techniki scratchingu, a przede wszystkim doświadczą fantastycznej zabawy. Prowadzenie: Steve Nash i jego ekipa. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek.

godz. 14:00 Międzyplanetarne Święto Dyni, Domkultury!, ul. Sienkiewicza 11/3

Warsztaty na których uczestnicy poznają receptury dyniowe na zupę, keczup oraz deser. Wstęp wolny.

godz. 15:00 Malarstwo Mirosława Rusinka, do 8.11., Biblioteka Uniwersytecka
Wernisaż wystawy malarstwa Mirosława Rusinka, artysty plastyka i pedagoga. Jego prace łączy się często ze spuścizną koloryzmu polskiego, artysta rozwija ten nurt u siebie, poszerzając go o nowe formalne i ideowe treści. Wstęp wolny.

godz. 15:00 VII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w MMA, do 13.10., Arena Toruń
Turniej sportowy MMA w sześciu kategoriach wagowych. Wstęp wolny.

godz. 15:30 Wprowadzenie do Tanga, Dwór Artusa
Warsztaty dla początkujących w ramach jesiennej Milongi Piernikowej. Doświadczeni nauczyciele związani ze Stowarzyszeniem Tango Toruń, dadzą pokaz i krótki kurs podstaw, które pozwolą przełamać lody i chwycić tangowego bakcyla. Bilety: 20 zł.

godz. 17:00 Demony, kołtuny i zamawiania, czyli folklor polski oczami nauki, Domkultury!, ul. Sienkiewicza 11/3
Wykład Sary Orzechowskiej na temat praktyk leczniczych na dawnej wsi polskiej, które są odzwierciedleniem tego, w jaki sposób sfera magiczna i religijna przeplatała się z pragmatyką życia. Wstęp wolny.

godz. 18:00-2:00 Milonga Piernikowa – Jesień, Dwór Artusa
Milonga zyskała renomę w środowisku i stała się jednym z najważniejszych wydarzeń na mapie tancerzy i miłośników tanga. Nie trzeba jednak być profesjonalistą aby wziąć udział w wieczorze pełnym pasji i tańca. Również amatorzy znajdą coś dla siebie: wspaniałą muzykę,
nowe znajomości i niezapomnianą atmosferę. Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu imprezy.

godz. 18:00-4:00 Live Music Session, klub Muzyk, ul. Rabiańska 17
Live Music Session w składzie: Jakub Skotarczyk - gitara, Adam Zaguła - perkusja i Karen Broyan - bas. Wstęp wolny.

godz. 18:00 i 20:00 Weekend z kinem rumuńskim, do 13.10., Kino Centrum
Wydarzenie towarzyszące obchodom Europejskiego Dnia Kina Artystycznego oraz akcji Toruń za pół ceny. Bilety: 6 zł ulgowy, 7 zł normalny.

Program sobotni:
• 18:00 Opowiastka o obiboku
• 20:00 O krok za serafinami

godz. 18:30 Zagajnik: Słowiańskie pieśni obrzędowe, Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5/2
Wykład Mikołaja Jarmakowskiego na temat pieśni obrzędowych i ich aspektach mitologicznych oraz wierzeniowych. Wstęp wolny.

godz. 19:00 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego, CKK Jordanki
Piąta edycja prestiżowego festiwalu, w ramach którego będą miały miejsce znakomite koncerty i recitale wybitnych wirtuozów skrzypiec. W najbliższą sobotę odbędzie się III etap konkursu, podczas którego 3 wybranych przez jury finalistów zagra z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną wybrane koncerty na skrzypce i orkiestrę. Bilety: 10-15 zł.

godz. 19:00 Wypaziony Potańc, Wejściówka

• 19:00 PaźPotańc dla dzieci - zajęcia taneczne dla dzieci, które mają na celu zaznajomienie najmłodszych z polską i europejską tradycyjną kulturą muzyczno-taneczną
• 20:00 Potańc - zabawa taneczna w stylu trad & balfolk przy muzyce czerpiącej ze starodawnych wzorców, a jednocześnie brzmiącej atrakcyjnie i nowocześnie.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

godz. 20:00 Syberian i Slepi Křovăci (Czechy) – koncert, Od Nowa
Zimny jak lód, ostry jak brzytwa, świeży i bezkompromisowy, taki jest Syberian. Dynamiczna i mroczna, momentami refleksyjna muzyka zebrała już bardzo pochlebne opinie w kraju i za granicą. Muzycy są wierni industrialnym korzeniom oraz czerpią sporo z muzyki rockowej i punk. W kompozycjach usłyszeć też można elementy dubstepu i electro. W roli supportu crossoverova wystąpi kapela Slepí Křováci. Bilety: 15 zł, 20 zł w dniu koncertu.

godz. 20:00 Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Aula UMK
Wokalista będzie świętował 50-lecie pracy artystycznej. Przez większość lat swojej kariery związany był z Budką Suflera. W Auli UMK na żywo zabrzmią ulubione przeboje z lat 70, 80, 90. oraz te z początku XXI w. Bilety: 100-150 zł.

godz. 20:00 Musica Vera: Simultaneo, kościół św. Antoniego
Koncert zespołu wokalnego Simultaneo z Gdyni pod kierownictwem Karola Kisiela. W ich wykonaniu usłyszymy dwa dzieła kompozytora epoki baroku Johanna Hermanna Scheina: „Fonatana d’Israel” oraz „Opella Nova”.

godz. 20:00 Rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020, Wehikuł Czasu, ul. Ducha Św. 6
Koncert zespołu Progress - rockowego połączenia pięciu osobowości. Wstęp wolny.

godz. 20:00-23:30 Trzy Maszty, Hipisówka, ul. Kopernika 20
Szantowo-rockowy recital zespołu Trzy Maszty. Wstęp wolny.

godz. 20:00 Żywiołak, klub Dwa Światy, ul. Ducha Św. 10/12
Koncert Żywiołaka promujący najnowszy album grupy zatytułowany "Wendzki sznyt". Zespół ukazuje światu nowe, absolutnie świeże spojrzenie na spuściznę słowiańskiej muzyki ludowej. Bilety: 25-35 zł.

godz. 21:00 TheCompressJah Strikes Back - Multi B-Day Edition feat. Panton, PERS, ul. Mostowa 6
Impreza dla miłośników muzyki drum&bass. Zagrają: Panton, FreedomSound, Fullarity, Hałasova, Chaser, Hoody Dread oraz Thecompressjah. Wstęp wolny.

godz. 21:00 Piratas Del Caribe: Alexis Vinent & Jonal Adrian Escobar, Cubano Club, ul. Chełmińska 12
Impreza w stylu latino. Zagra DJ Alexis Vinent, a animacje taneczne zaprezentuje pochodzący z Wenezueli tancerz Jonal Adrian Escobar Paez. Bilety: 10 zł.

godz. 21:30 Gorączka Sobotniej Nocy, klub NRD, ul. Browarna 6
Impreza w rytm muzyki z lat 70. i 80. wymieszana z najróżniejszymi gatunkami. Zagra DJ Stosunkowodobry Waca. Wstęp z listy FB wolny, pozostałe osoby - 10 zł.


NIEDZIELA 13 października

godz. 11:00 Wolny Jarmark Śniadaniowy, Rynek Nowomiejski
Na Jarmarku Śniadaniowym będzie można zakupić produkty naturalne, lokalne, przetworzone w sposób tradycyjny, domowy, bez sztucznych dodatków czy polepszaczy. Oprócz tego przewidziane są również ciepłe dania, które będzie można zjeść na miejscu. Organizatorzy zalecają wzięcie pojemników i toreb wielokrotnego użytku dla osób planujących większe zakupy. Wstęp wolny.

godz. 11:00-13:00 Niedziela w Teatrze, Teatr Horzycy
Śniadanie w teatrze przygotowane przez Kawiarnię Wejściówka, które będzie okazją do inspirujących rozmów. Dla dzieci w wieku 3-7 lat przewidziano również jesienne warsztaty sensoryczne oraz spotkanie z baśnią Isaaca Bashevisa Singera. Wstęp: bilety w Biurze Obsługi Widzów.

godz. 12:00 oZNAKuj się – warsztaty rodzinne, Galeria Wozownia
Wstępem do warsztatów będzie przegląd logotypów różnych marek lub firm, połączony z omówieniem generowanych przez nie skojarzeń i ich ukrytej symboliki. Część warsztatowa opierać się będzie na projektowaniu przez uczestników symboli identyfikujących ich samych oraz członków ich rodziny. Wykorzystane zostaną one później do stworzenia przypinek. Prowadzenie: Natalia Cieślak. Wstęp bezpłatny, zapisy: info@wozownia.pl lub 56 622-63-39.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci 5+ wraz z opiekunami.

godz. 12:00-18:00 Katarzyna Ewa Legendź - Szajs. The Gentle Art of Death Cleaning, CSW
Ostatnia okazja do zwiedzenia wystawy, której przewodzą słowa francuskiego filozofa Jeana Baudrillarda: „Dzisiaj to my jesteśmy świadkami narodzin, dojrzewania i śmierci przedmiotów”. „Szajs” to fotograficzna opowieść o odrzutach, odpadach i marginesach, o rozprawianiu się z nimi na wizualnym, społecznym i osobistym poziomie, a także o niekończącej się renegocjacji ich statusu. Bilety: 5-8 zł.

godz. 12:00-20:00, 26. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania”, do 19.10., Baj Pomorski
Jedna z największych międzynarodowych imprez odbywających się w Toruniu. Do naszego miasta co roku przyjeżdża kilkanaście teatrów z różnych zakątków Europy, by pokazywać przedstawienia, których głównym aspektem jest animacja.

Program niedzielny:
• godz. 12:00 Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza?
• godz. 12:00, 14:00 Materia Theatre (Rosja / Polska) - Puchacz i Słońce
• godz. 18:00 Państwowy Teatr Laki „Tęcza” (Słupsk) - Szwejk. Spektakl w ramach akcji Toruń za pół ceny.

godz. 13:00 Piłka ręczna II Liga: AZS UMK Toruń - KPR Blejkan Gryfino, Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK
Kolejny mecz toruńskich szczypiornistów - tym razem zmierzą się z KPR Blejkan Gryfino. Wstęp wolny.

godz. 13:00 Unihokej: TLU Kala-Izolacje Toruń vs AZS Politechnika Łódzka, IV LO i Gimnazjum Dwujęzyczne nr 4, ul. Warszawska 1/5
Podczas IV kolejki ekstraligi unihokeja toruńska drużyna zmierzy się z AZS-em Politechnika Łódzka. Wstęp wolny.

godz. 13:00-18:00 RzeczoDzielnia vol. 3!, Koniec Świata, ul. Podmurna 4
Wydarzenie z cyklu oddaj, przygarnij, odpocznij. Czwarta edycja zapewni rzeczy na sezon jesienno-zimowy. Ubrania, których nikt nie przygarnie, przekazane zostaną do organizacji lub osób potrzebujących. Wstęp wolny.

godz. 15:00-19:00 Tangowe afterparty, Wejściówka
Afterparty Milongi Piernikowej Jesień 2019. Oprawę muzyczną zapewni DJ Magda Iwanicka. Bilety: 10 zł.

godz. 16:00-22:30 Weekend z kinem rumuńskim, do 13.10., Kino Centrum
Wydarzenie towarzyszące obchodom Europejskiego Dnia Kina Artystycznego oraz akcji Toruń za pół ceny. Bilety: 6 zł ulgowy, 7 zł normalny.

Program niedzielny:
• 16:00 Blok krótkich filmów
• 18:10 Rumunia Nieokiełznana
• 20:00 Pororoca

godz. 18:00 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego, CKK Jordanki
Koncert Laureatów oraz finał Festiwalu Skrzypcowego. Podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody główne oraz pozaregulaminowe. W programie: jeden z koncertów skrzypcowych z III etapu konkursu, utwory kameralne oraz “Esej” Pawła Riessa (prapremiera). Bilety: 30-40 zł.

godz. 18:00 Artus Festival: Kwartet – spektakl, Dwór Artusa
Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji. Na scenie zobaczymy Andrzeja Grabowskiego, Jana Frycza, Jana Peszka, Mikołaja Grabowskiego. Bilety: 70 zł ulgowy, 80 zł normalny.

godz. 18:00 Speedrowerowy Weekend, Moto Park Tor, ul. Bielańska 66
10. kolejka Ekstraligi - TSŻ Toruń zmierzy się z Lwami Avia Częstochowa. Wstęp wolny.

godz. 19:00 Kękę, Lizard King Toruń
Koncert rapera promujący jego najnowszy album "Mr KęKę". Bilety: 40 zł.

godz. 19:30 Swingowa Potańcówka, Wejściówka
Za sprawą jazzowych brzmień po raz kolejny uczestnicy potańcówki przeniosą się w lata 30. i 40. czyli do złotej ery swingu. Wstęp wolny.

godz. 20:00 Damage SFP, Koniec Świata, ul. Podmurna 4
Jeden ze skandynawskich weteranów ciężkiego grania powraca na pierwszą po przerwie trasę po Europie promującą nowy album "Damage S.F.P.". Bilety: 10 zł.

Oprac. Natalia Przytarska, fot. Sławomir Kowalski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany