Turystyczna sobota

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
Marsz na orientację oraz rajd rowerowy – to wydarzenia turystyczne, które odbędą się w najbliższą sobotę, 22 lutego 2020 r.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

XLIII Kopernikański Marsz na Orientację – W 100-lecie powrotu Torunia do Macierzy odbędzie się w godz. 10:00-12:00 – zbiórka na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego, gdzie będą wydawane materiały potrzebne do udziału w marszu. Jest to jedna z najstarszych imprez na orientację w kraju, przyciągająca co roku około 500-600 uczestników.

Organizatorzy przygotowali dwie trasy: TP – trasa dla osób początkujących oraz TU – trasa dla osób średnio zaawansowanych (bez żadnych ograniczeń wiekowych). Uczestnicy, indywidualnie lub zespołowo, pokonują wyznaczoną przez organizatorów trasę w oparciu o specjalnie przygotowana mapę. Trasa TP jest długości3 km, natomiast trasa TU – 4 km. Na przejście pierwszej trasy trzeba zarezerwować około 50 minut, na drugą około 80 minut. Nie należy obawiać się możliwości pobłądzenia w terenie. Na mapach, w zależności od trudności, zostaną zaznaczone punkty kontrolne, do których należy dotrzeć, według dowolnie wybranego wariantu drogi. Po przybyciu do danego punktu kontrolnego (wcześniej należy upewnić się, czy rzeczywiście jest to ten punkt, ponieważ organizatorzy przewidzieli szereg psikusów), uczestnik dokonuje odpowiedniego wpisu do karty startowej, którą następnie musi przekazać do sekretariatu imprezy maksymalnie do godz. 14:00.

Zgłoszenia udziału w imprezie należy dokonać w biurze Oddziału Miejskiego PTTK w Toruniu, przy ul. Piekary 41, lub w sekretariacie imprezy, czyli na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego w Toruniu. Kierownikiem imprezy jest przodownik imprez na orientację – Waldemar Fijor, a jej głównym sędzią - przodownik imprez na orientację – Wojciech Kluska. Dla najlepszych zespołów na trasie imprezy przewidziane są upominki i dyplomy. Instytucja reprezentowana przez najliczniejszą grupę turystów otrzyma w nagrodę wstęp na seans w toruńskim Planetarium.

Organizatorami marszu są: Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Mariana Sydowa, Klub Imprez na Orientację „Skarmat”, Urząd Miasta Torunia oraz Planetarium w Toruniu.


Z kolei sympatycy wypraw rowerowych mogą wziąć udział w wycieczce rowerowej, związanej z wydarzeniami, osobami oraz obiektami związanymi z niepodległą Polską oraz okresem międzywojnia. Wycieczka otwiera cykl 4 wycieczek rowerowych pn. „Wycieczki rowerowe z okazji 100-lecia powrotu Torunia do Wolnej Polski”, któremu patronuje Urząd Miasta Torunia. Spotkanie uczestników nastąpi w sobote 22 lutego 2020 r. o godzinie 10:00 przy markecie Netto (w pobliżu dworca autobusowego), skąd o 10:10 wyruszą z przewodnikiem miejskim na zwiedzanie miejsc związanych z powrotem Torunia do wolnej Polski. Wycieczka rowerowa zakończy się na Rynku Staromiejskim. Po niej przyjdzie czas na przejście trasy na orientację, którą pokonają pieszo grupami.

Wycieczkę o długości 5 km na rowerach i 2 km pieszo poprowadzi przodownik turystyki kolarskiej Waldemar Wieczorkowski.

Organizatorami wydarzenia są Oddział Miejski PTTK oraz Klub Turystyki Kolarskiej „Przygoda”.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany