Trzy zwycięstwa Fitnessek

fot. www.torun.pl
Karolina Karasiewicz najlepsza w wyścigu Scratch na torze we Włoszech, Karolina Kumięga wygrywa wyścigu ze startu wspólnego podczas Pucharu Polski na szosie, a Aurela Nerlo „czasówkę”.
REKLAMA

W dniach 7-9 maja 2021 r. Fitnesski wzięły udział w pierwszym w tym roku szosowym Pucharze Polski, rozgrywanym w Zamościu. Pierwszy dzień rywalizacji to jazda indywidualna na czas. W elicie kobiet na dystansie 13 km wyścig wygrała Aurela Nerlo, na drugiej pozycji uplasowała się Agnieszka Skalniak (MAT ATOM Deweloper Wrocław), a podium dopełniła Karolina Kumięga (TKK Pacific Toruń), czwarte miejsce zajęła Paulina Pastuszek, piąte Dorota Przęzak, a szóste Dominika Bykowska (wszystkie TKK Pacific Toruń).

Kolejnego dnia, na około 80-kilometrowej, pagórkowatej trasie, rozegrano wyścig ze startu wspólnego. Od początku zespół Fitnessek starał się narzucić swoje tempo, aby uszczuplić peleton. Po wielu atakach i próbach rozrywania peletonu na około 13 km do mety na samotny atak zdecydowała się Karolina Kumięga, która wypracowała sobie około pół minuty przewagi nad peletonem. O drugim miejscu w wyścigu zadecydował sprint z mocno uszczuplonego peletonu, który wygrała Agnieszka Skalniak, przed Natalią Krześlak i Dorotą Przęzak (obie TKK „Pacific” Toruń).  

Podczas gdy główna część naszego zespołu zmagała się na szosie, Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska startowały we dwóch wyścigach torowych we Włoszech: 5th International Piceno Sprint Cup i 3rd Gran Prix Citta’ Di Ascoli. W pierwszej imprezie torowej Karolina Karasiewicz wygrała wyścig scratch, wyścig punktowy skończyła na trzecim miejscu, a omnium na czwartym. Patrycja Lorkowska zajęła czwartą lokatę w wyścigu punktowym, szóste w scratchu oraz piąte w omnium. Podczas 3rd Gran Prix Citta’ Di Ascoli Karolina Karasiewicz dorzuciła czwarte miejsce w wyścigu omnium.

- Cieszy bardzo dobra forma naszych zawodniczek i fakt, że to już ósme odniesione zwycięstwo w tak krótkim okresie czasu - podsumowuje Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy TKK „Pacific” Toruń.

Kolejnymi naszymi startami będą Puchar Polski na torze w Łodzi (19.05.2021 r.) oraz Puchar Polski na szosie w Wałbrzychu (22-23.05.2021 r.).

Informacja prasowa i zdjęcie: TKK „Pacific” Toruń

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-17 16:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany