Toruński sport nagrodzony [film]

fot. www.torun.pl / Agencja Emaya
W jubileuszowej 20. edycji konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu” wyróżnienie otrzymał prezydent Michał Zaleski. Doceniono także dwa obiekty – Motoarenę i Arenę Toruń.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
707
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Prezydent Michał Zaleski uhonorowany został tytułem Budowniczego Polskiego Sportu XX-lecia. Toruńskie obiekty – Motoarena i Hala Sportowo-Widowiskowa Arena Toruń zostały wyróżnione w kategorii Obiektów Sportowych XX-lecia.

W imieniu Prezydenta Miasta wszystkie trzy wyróżnienia odebrał jego zastępca Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystej Gali Budowniczych Polskiego Sportu – Gali Sportowej Polski, która odbyła się 14 listopada 2019 r. w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

Konkurs „XX lat budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce” organizowany jest przez Klub Sportowa Polska w ramach Ogólnopolskiego Programu „Budujemy sportowa Polskę”. Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawuje miesięcznik „Builder”.Komisja weryfikacyjna wskazała w gronie zwycięzców miasto Toruń i jego włodarza, biorąc pod uwagę inwestycje w nowoczesną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną i jej ciągły rozwój. W podlegających ocenie minionych 20 latach w Toruniu powstały obiekty sportowe o najwyższym standardzie. Oprócz funkcjonujących wcześniej obiektów m.in. krytego lodowiska Tor-Tor czy stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego im. Grzegorza Duneckiego oddano do użytku w 2009 r. - najnowocześniejszy na świecie stadion żużlowy Motoarena Toruń, a w lipcu 2014 roku halę sportowo- widowiskową Arenę Toruń. Oba te obiekty, na których odbywają się corocznie imprezy rangi krajowej i międzynarodowej, zostały wyróżnione jako Obiekty Sportowe XX-lecia.

  
Podkreślić należy, że nakłady finansowe, które zostały poniesione na modernizację, rozbudowę i budowę obiektów sportowo-rekreacyjnych w mijającym 20-leciu to ponad 400  mln złotych. Potencjał sportowy miasta tworzy dziś ponad 350 obiektów sportowych.

W roku 2019 nasze miasto nosi tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Motoarena - fot. Agencja Emaya

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
707
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 20:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-21 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany