Sukcesy Fitnessek w Austrii

fot. www.torun.pl
Aurela Nerlo wygrywa w generalce,  Karolina Karasiewicz trzecia, a Toruński Klub Kolarski „Pacific” najlepszą drużyną wyścigu Sport.Land.Nö Womens Tour 2021.
REKLAMA
Austriacki wyścig etapowy Sport.Land.Nö Womens Tour 2021 zakończył się dla naszych zawodniczek zwycięstwem w klasyfikacji generalnej, trzecim miejscem Karoliny Karasiewicz, piątym Karoliny Kumięgi oraz jednym zwycięstwem etapowym, trzema drugimi i dwoma trzecimi miejscami. Dodatkowo TKK „Pacific” Toruń zwyciężył w klasyfikacji drużynowej wyścigu.

Wyścig etapowy Sport.Land.Nö Womens Tour 2021 odbył się w dniach 3-6 czerwca 2021 r. w Austrii. Na starcie stanęło 120 zawodniczek. Panie miały do pokonania cztery etapy nieopodal miejscowości Sankt Pölten.

Pierwszego dnia rozegrana została blisko 15-kilometrowa jazda indywidualna na czas. Świetnie spisały się nasze zawodniczki. Etap ten padł łupem Karoliny Kumięgi, na drugim miejscu finiszowała Aurela Nerlo, trzecim Karolina Karasiewicz, a piątym Dorota Przęzak. Wynik ten zapewnił toruniankom trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej, oraz przystąpienie do następnego etapu rywalizacji w koszulce liderki - Karolina Kumięga, koszulce najlepszej góralki - Karolina Karasiewicz, koszulki liderki klasyfikacji punktowej- Aurela Nerlo.

Drugi dzień to 10 rund o długości 7,6 km. Na każdej z nich umiejscowiony był ok 700 m podjazd z nachyleniem maksymalnym do 15%. Od samego początku nasze zawodniczki narzuciły mocne tempo układając „wachlarz” na czele peletonu i osłaniając swoją liderkę. Szybkie tempo oraz trudy trasy sprawiły, że do mety dojechała okrojona grupa ze wszystkimi Fitnesskami. Na piątym miejscu finiszowała liderka wyścigu, Karolina Kumięga.

Trzeciego dnia kolarki ścigały się na 80-kilometrowej trasie, składającej się z 20 rund po 4 km. Był to bardzo dynamiczny i trudny technicznie wyścig, składający się z dużej liczby zakrętów i wąskich dróg. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że niemal cały dystans zawodniczki pokonywały na płytach betonowych.  Od startu tempo było bardzo wysokie, peleton rwał się na każdym z zakrętów. W odjazd dnia zabrały się dwie torunianki- Karolina Karasiewicz i Aurela Nerlo. Wraz z czterema innymi zawodniczkami dojechały do mety. Na drugim miejscu finiszowała Karolina Karasiewicz, a na czwartym Aurela Nerlo. Postawa Fitnessek spowodowała, iż prowadzenie w klasyfikacji generalnej przejęła Aurela Nerlo, a na drugie miejsce wskoczyła Karolina Karasiewicz.

Ostatni etap to dziewięć krętych i pagórkowatych rund, łącznie dających dystans ok 93 km. Deszcz, wiatr oraz mocne tempo spowodowało rwanie i zjeżdżanie się peletonu. Do mety dojechały małe grupki zawodniczek. W pierwszej z nich przyjechały Karolina Kumięga, która finiszowała jako druga, Dorota Przęzak, która finiszowała jako trzecia, oraz Aurela Nerlo. 20 sekund później finiszowała Karolina Karasiewicz.

Toruński klub ukończył wyścig ze zwycięstwem Aureli Nerlo w klasyfikacji generalnej, trzecim miejscem Karoliny Karasiewicz i piątym Karoliny Kumięgi. W klasyfikacji punktowej drugie miejsce zajęła Karolina Kumięga, trzecie Karolina Karasiewicz, w klasyfikacji górskiej druga lokatę wywalczyła Natalia Krześlak.

Informacja i zdjęcie: TKK Pacific
 

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany