Spotkanie z oświatowymi związkowcami

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
7 lipca 2020 roku w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się spotkanie z działaczami oświatowych związków zawodowych, które dotyczyło zmian w Ponadzakładowym Układzie zbiorowym pracy dla pracowników placówek oświatowych niebędących nauczycielami.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Obowiązujący układ zbiorowy podpisano w 2000 roku. Było to pierwsze w regionie i jedno z pierwszych w Polsce porozumienie przedstawicieli władz miasta z pracownikami niepedagogicznymi jednostek oświatowych.

W związku z podwyżkami wynagrodzenia minimalnego i zmianami na rynku pracy Urząd Miasta Torunia postanowił uaktualnić zasady zatrudnienia pracowników niepedagogicznych w jednostkach oświatowych w ramach Układu Zbiorowego. Zaproponowane zmiany dotyczą sposobu ustalania miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego (z aktualnie stosowanych wskaźników procentowych minimalnego wynagrodzenia za pracę na wartości kwotowe), ustalenia jednolitych dla wszystkich placówek zasad premiowania i nagradzania pracowników, a także dostosowania zapisów Układu do aktualnie obowiązujących przepisów prawa i stanu faktycznego w zakresie stosowania jego postanowień.

Przedstawiciele Gminy Miasta Toruń swoje propozycje zmian przedstawili reprezentantom oświatowych związków zawodowych działających w Toruniu: Związkowi Nauczycielstwa Polskiego, Wolnemu Związkowi Zawodowemu Solidarność Oświata, Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz Związkowi Zawodowemu „Consensus”.

Związkowcy zadeklarowali, że przeanalizują propozycje władz miasta i prześlą swoje uwagi mailowo do 24 lipca.

Kolejne spotkanie negocjacyjne zaplanowano na 31 lipca.

fot. Małgorzata Litwin

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
819
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-10-04 16:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-08 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany