Rozbiórki na Przybyszewskiego

fot. www.torun.pl
Ruszyły prace na ul. Przybyszewskiego. To jedna z dróg dojazdowych do obiektu tymczasowego, który zostanie ustawiony na czas rozbudowy mostu drogowego im. J. Piłsudskiego.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Pod koniec grudnia 2019 roku zostały ogłoszone przetargi na przebudowę obu dróg, co pozwoliło na wyłonienie wykonawców robót.

W pierwszej połowie lutego 2020 r. wykonawca przejął plac budowy na ulicy Przybyszewskiego. Do tej pory rozebrano  nawierzchnię chodników, odhumusowano teren oraz przygotowano koryto pod poszerzenie nawierzchni jezdni. W ramach zadania wykonawca wyremontuje istniejący chodnik (od ul. Bydgoskiej do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt), a na dalszym odcinku - od schroniska do wjazdu na przeprawę - tymczasową wybuduje nowy. W ramach kontraktu zostanie uzupełnione oświetlenie, a istniejące zmodernizowane. Termin realizacji: 31 maja 2020 r. Roboty kosztują 1.107.034,69 zł.

Warto wiedzieć:
Rozpoczęcie rozbudowy mostu Piłsudskiego planowane jest w II kwartale 2020 roku. W pierwszym etapie prac wyremontowana zostanie nawierzchnia mostu oraz zostaną wyczyszczone i pomalowane elementy, które znajdują się  nad jezdnią. Rozpoczęcie tych prac poprzedzi ustawienie przeprawy tymczasowej. Miastu udało się pozyskać zgodę Ministra Energii na nieodpłatne użyczenie z rezerw strategicznych konstrukcję składanego mostu drogowego typu DMS-65 wraz z kompletem podpór. Pozyskano także zgodę Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych na wykonanie usługi transportu, montażu i demontażu konstrukcji mostu tymczasowego przez wojsko.

Przeprawa tymczasowa będzie zlokalizowana na przedłużeniu ulicy Przybyszewskiego od strony północnej Wisły oraz na przedłużeniu ulicy Zagrodowej i ul. Przy Grobli po drugiej stronie. Dojazd do ul. Przybyszewskiego będzie zorganizowany od strony placu Skalskiego, a do ul. Zagrodowej - ul. Nieszawską. Będzie ona dostępna dla aut do 3,5 tony oraz służb ratowniczych. Nie będą mogli korzystać z niej piesi i rowerzyści.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany