Pierwsze drzewa przesadzone

fot. www.torun.pl
Bardziej wiosenna niż zimowa aura sprzyja pracom prowadzonym na al. św. Jana Pawła II. Przesadzono już cztery drzewa z pierwszego szpaleru. Ponadto robotnicy układają instalacje podziemne i wykonują koryto pod konstrukcję jezdni i torowiska.
REKLAMA
- W ubiegłym tygodniu przesadziliśmy, zgodnie z projektem, cztery drzewa z pierwszego szpaleru od strony jezdni. Obyło się bez kłopotów. Znalazły miejsce na skwerze między ul. Mickiewicza a Hotelem Mercure Helios, gdzie będą miały lepsze warunki mówi kierownik budowy z firmy Balzola, Wojciech Kulpiński.Teraz, zgodnie z zaleceniami dendrologów, będziemy sprawdzali, czy istnieje możliwość przesadzenia i zachowania kolejnych drzew.

Prace przy zieleni to oczywiście nie wszystko, co dzieje się na budowie. Od strony zachodniej al. św. Jana Pawła II powstaje koryto pod konstrukcję jezdni i torowiska. Na skrzyżowaniu ul. Chopina i św. Jana Pawła II drogowcy wzmacniają podłoże. Na odcinku od ul. Mickiewicza do Kraszewskiego układany jest wodociąg, a na wysokości ul. Kraszewskiego prowadzone są roboty przygotowawcze pod ustawienie separatorów kanalizacji deszczowej. Od ul. Mickiewicza w kierunku Chopina kontynuowane są prace związane z układaniem kanalizacji deszczowej, która ma za zadanie odwodnienie jezdni i torowiska. Skończyło się tam już układanie wodociągu. Na tym samym odcinku zlikwidowano kolizje teletechniczne i dobiega końca układanie sieci teletechnicznej.

Od ul. Mickiewicza do Kraszewskiego układane są trasy kablowe oświetlenia ulicznego i usuwane są kolizje wysokiego i średniego napięcia. Na tym odcinku wykonano już większość kanalizacji deszczowej i drogowcy przystępują do układania wodociągu.

Od ul. Chopina do mostu im. J. Piłsudskiego na ukończeniu są roboty przy układaniu kanalizacji deszczowej i częściowo ułożono trasy kablowe oświetlenia ulicznego wraz z fundamentami pod słupy oświetleniowe. Z kolei na odcinku od ul. Chopina do Kraszewskiego trwają prace związane z wykonywaniem fundamentów pod słupy trakcyjno-oświetleniowe.  

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany