Pierwsze chodniki na Bluszczowej

fot. www.torun.pl
Krawężniki, obrzeża betonowe, pierwsze chodniki i lampy - tak obecnie wygląda przebudowywana ulica Bluszczowa w Toruniu.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Prace są realizowane na dwóch odcinkach i przebiegają bardzo sprawnie. Inwestycja, zgodnie z podpisaną umową, ma zakończyć się w maju 2020 roku.

Przebudowa ul. Bluszczowej zakłada spowolnienie ruchu w tym rejonie. Na skrzyżowaniu ulic Bluszczowej, Morycińskiego i Osiedlowej zostanie wybudowane minirondo. Dzięki jednostronnemu chodnikowi, który powstaje wzdłuż ulicy, poprawi się bezpieczeństwo pieszych. W projekcie zadbano również o zapewnienie nowych miejsc do parkowania. Na ulicy pojawiło się oświetlenie, które jest w trakcie podłączania do sieci.  

Obecnie prace są realizowane na dwóch odcinkach, od ul. Orzechowej do ul. Pięknej i od ul. Pięknej w kierunku Szosy Okrężnej. Na pierwszym odcinku ustawiano krawężniki i obrzeża betonowe oraz wykonano chodniki i zjazdy. Na całym odcinku trwają prace z branży sanitarnej, elektrycznej oraz teletechnicznej.


Natomiast na odcinku od ul. Pięknej do ul. Szosa Okrężna trwają prace rozbiórkowe. Równolegle wykonywane są prace sanitarne, elektryczne i teletechniczne, a także ustawiane krawężniki i obrzeża. Wzdłuż zabudowań budowane są chodniki, dojścia do budynków oraz garaży podziemnych.

Wykonawcą prac jest firma  Bruksystem, a ich koszt wynosi 3.325.152,18 zł.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
594
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany