Orszak Trzech Króli 2020

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Tradycją w Toruniu jest barwny Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia każdego roku przemierza ulice Starego Miasta.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

6 stycznia 2020 roku mieszkańcy Torunia tłumnie towarzyszyli orszakowi, który wyruszył z Rynku Staromiejskiego i ulicami Szeroką i Królowej Jadwigi dotarł do Rynku Nowomiejskiego. Uczestników orszaku przywitali biskup diecezji toruńskiej Wiesław Śmigiel oraz prezydent Torunia Michał Zaleski. - Trwa radosny czas świętowania, czego dowodem jest ten barwny orszak. Spotkaliśmy się z tu z jedną myślą, aby ten rozpoczęty już rok 2020 był dla nas wszystkich pomyślny, pełen szczęścia i – co najważniejsze - zdrowia - mówił prezydent Michał Zaleski.

W paradzie udział wzięli szczudlarze, akrobaci, śpiewające anioły, kolędownicy, a także wyczekiwane przez wszystkich olbrzymie postaci trzech króli nawiązujące do hiszpańskich gigantes. Kolędy zaśpiewali młodzi wykonawcy z zespołu Mała Rewia. Na zakończenie Orszaku Trzech Króli wystąpił toruński zespół Paraliż Band. To jeden z czołowych wykonawców muzyki roots reggae w Polsce.

Jednocześnie w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka (ul. Rynek Nowomiejski 17) było można obejrzeć wystawę belenes de Navidad. To unikalne bożonarodzeniowe szopki w stylu hiszpańskim – bogato dekorowane, oryginalne i z lokalnymi akcentami.

Źródło: www.torun.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
593
zobacz mapę / szczegóły
Zamów Tort na Dzień Matki reklama
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-03 19:00
miejsce
Arena Toruń, Toruń, ul. Gen. J....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-04 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-10 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany