Nowe drzewa mają się dobrze

fot. www.torun.pl / Sławomir Kowalski
Nadchodzi złota jesień i powoli parki, skwery i zieleńce stają się bardziej kolorowe – to znak, że drzewa przygotowują się do jesienno-zimowego odpoczynku. Przez ostatni rok posadzono ich w Toruniu blisko 400 i wszystkie są w dobrej kondycji.
REKLAMA

Jesienią ubiegłego roku posadzono 80 drzew w Dolinie Marzeń, na zieleńcu znajdującym się za pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na skwerze w obrębie ulic Tujakowskiego, Słowackiego, Al. Jana Pawła II, Al. NZS UMK. Spacerując w Dolinie Marzeń warto zwrócić szczególną uwagę na grujeczniki japońskie, które jesienią zaczynają pachnieć piernikami. Wiosną w mieście przybyły z kolei 284 drzewa w pasach drogowych całego miasta.

Dzięki działaniom Biura Ogrodnika Miejskiego nowo nasadzone rośliny są w bardzo dobrej kondycji. Stan wszystkich był na bieżąco monitorowany. W ubiegłym roku wprowadzono też po raz pierwszy system kropelkowego podlewania, przy zastosowaniu worków typu treegator, dzięki czemu roślinom nigdy nie brakowało wody. Do końca miesiąca worki będą sukcesywnie zdejmowane i zostaną przechowane do kolejnego sezonu. Drzewa nie wymagają już intensywnego podlewania, a odsłonięcie szyi korzeniowych i mis wokół nich przyczyni się do ich przewietrzenia i powolnego przejścia w stan spoczynku.

Wszystkie nasadzone drzewa objęte są trzyletnią pielęgnacją obejmującą podlewanie, usuwanie odrostów, pielenie mis, stabilizację palików i zapobieganie patogenom.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
18299
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-12-28 17:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-31 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany