Neuca sprowadziła maseczki

fot. www.torun.pl
8 milionów maseczek ochronnych sprowadziła do Polski Grupa Neuca. Toruńska firma, która jest największym dystrybutorem leków do aptek, rekomenduje cenę detaliczną na poziomie 2,5 zł za jedną sztukę. Intencją laureata znaku jakości Made in Toruń jest zatrzymanie rosnących cen i spekulantów operujących na rynku medycznym.
REKLAMA
Utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego, jest możliwe, ponieważ Neuca ogranicza wysokość pobieranej marży wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji.

- Podobnie postępujemy przy dystrybucji innych środków wykorzystywanych w walce z pandemią, np. płynów odkażających. Od początku roku nie podnosimy także naszych marż na żadne leki, w tym na popularne leki stosowane przy przeziębieniach – pisze w komunikacie Paweł Bernat, Dyrektor Departamentu Komunikacji Grupy Neuca.

Toruńska firma nie zamierza poprzestać na jednym transporcie – już zakontraktowała produkcję w Chinach 52 milionów sztuk maseczek. Ściśle współpracuje z LOT Cargo w ramach realizacji dostaw, ponieważ jedynie transport lotniczy zapewnia bezpieczeństwo tranzytu i niezbędną szybkość.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany