Monitoring w nagrodę

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
Szkoła Podstawowa nr 31 i Szkoła Podstawowa nr 23 zwyciężyły w konkursie „Bezpieczna szkoła 2019”. W nagrodę w obu placówkach zamontowany zostanie nowoczesny system monitoringu wizyjnego.
REKLAMA

Konkurs „Bezpieczna szkoła 2019” organizowała firma Eltrox. Wzięły w nim udział toruńskie szkoły podstawowe, które walczyły o cenną nagrodę – nowoczesny system monitoringu.

- Gratuluję pomysłodawcom tej akcji. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej jest bardzo istotne dla władz miasta. W placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń uczy się ponad 30 tys. uczniów. Z myślą o ich bezpieczeństwie realizujemy wiele zadań profilaktycznych i edukacyjnych. Nie ma w Toruniu szkoły, która nie korzysta z monitoringu, ale ten nowoczesny sprzęt, który otrzymają zwycięzcy, pozwoli udoskonalić istniejący systemmówił zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Konkurs do tej pory odbył się w Gorzowie Wielkopolskim (pierwsza edycja) oraz w Toruniu, Łodzi i Koszalinie. W naszym mieście cieszył się on największą popularnością – w głosowaniu na oficjalnym profilu akcji na Facebooku wzięło udział prawie 20 tys. internautów!

- Popularność tego konkursu w Toruniu bardzo nas cieszy. Zależy nam na bezpieczeństwie i edukacji naszych dzieci. Zgodnie z regulaminem zwyciężyć powinna jedna szkoła, ale rywalizacja była tak zacięta, że postanowiliśmy przyznać dwie równorzędne nagrodywyjaśnia Krzysztof Szczechowski z firmy Eltrox.

Najwięcej głosów otrzymała Szkoła Podstawowa nr 31.

- Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Bardzo zaangażowali się przede wszystkim rodzice, którzy zachęcali do głosowania na Facebooku. W naszej szkole funkcjonują klasy dla dzieci ze spektrum autyzmu. Dbanie o ich bezpieczeństwo jest bardzo wymagające. Nowoczesny monitoring cyfrowy pomoże nam o nie zadbaćprzyznaje Anna Barwik zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 31.

Nagrodę otrzyma także SP nr 23, która w głosowaniu internautów zdobyła drugie miejsce.

- Przystępując do tej akcji mieliśmy świadomość, jak ważna jest troska o bezpieczeństwo naszych dzieci. Poza rywalizacją, równie ważna była dla nas wartość edukacyjna tej kampanii. Nagroda pozwoli rozszerzyć funkcjonujący w szkole system monitoringuzapewnia Iwona Muszyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23.

Z monitoringu, jaki wkrótce pojawi się w szkole, cieszą się przede wszystkim uczniowie.

- Chcemy czuć się bezpiecznie. Kamery są potrzebne, żeby mogły rejestrować to, co dzieje się w budynku szkoły, na Orliku czy górce saneczkowejmówi Hania Matys, uczennica SP nr 23.

fot. Małgorzata Litwin

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-23 18:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-24 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany