Mikołajkowe czytanie „Mikołajka”

fot. www.torun.pl / Adam Zakrzewski
Tradycyjnie poranek 6 grudnia 2019 r. rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 9 w Toruniu od lektury fragmentów "Mikołajka". Popularną książkę autorstwa Sempe’go i Goscinny’ego czytali dzieciom znani torunianie.
REKLAMA

Mikołajkowa akcja jest organizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W auli szkoły przy ul. Rzepakowej na Wrzosach, która w tym roku obchodziła 120-lecie, zgromadzili się uczniowie „dziewiątki” oraz dzieci z pobliskiego Przedszkola Miejskiego nr 8. Spotkanie poprowadziła jak zawsze nauczycielka szkoły i inspiratorka akcji Jagoda Pawlikowska. Fragmenty „Mikołajka” czytali dla dzieci: prezydent Torunia Michał Zaleski, dyrektor magistrackiego Wydziału Edukacji Anna Łukaszewska, dziennikarka „Nowości” Justyna Wojciechowska-Narloch, dyrektor szkoły Maciej Gajewski i wicedyrektor Agnieszka Reszkowska, przedstawicielka Rady Rodziców Anna Supek, a także absolwent szkoły Szymon Borkowski. Ten ostatni zapewnił też spotkaniu mikołajkowemu wyjątkową oprawę. Finalista „Idola” w 2017 roku, a wcześniej, w 2011 roku, zdobywca Grand Prix „Ciechocińskich Impresji Artystycznych” zaśpiewał piosenki świąteczne i utwór związany z akcją „Cała Polska czyta dzieciom”.

Maluchy słuchały z ciekawością szkolnych przygód Mikołajka i jego przyjaciół. Potem mogły zadać prezydentowi pytanie, ciekawiło je m.in. to, jakie książki prezydent lubił czytać w ich wieku. Jako jedną z ulubionych lektur Michał Zaleski wspomniał „Robinsona Crusoe” Daniela Defoe, którego bohater dzielnie sobie radził z przeciwnościami losu.

- Kochane dzieci, życzę Wam, abyście i wy umiały sobie w życiu radzić z wieloma problemamimówił prezydent Torunia do małych słuchaczy. - Ale zanim to nastąpi, życzę, żeby był przed Wami czas najpiękniejszy, czas spędzany w toruńskich przedszkolach i szkołach, kiedy będziecie wracały radosne do domu - do rodziców, do babć, dziadków, do rodzeństwa, znajomych, sąsiadów i każdego, kto jest blisko z wami. I żebyście potrafili być dla nich bardzo, bardzo mili. I pamiętajcie, że idą święta Bożego Narodzenia i w związku z tym trzeba napisać list do Świętego Mikołaja!

Podczas spotkania wręczono też nagrody w konkursie plastycznym "Postać Świętego Mikołaja". Nie zabrakło łakoci i drobnych upominków dla najmłodszych.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany