Lato pełne wydarzeń!

fot. www.torun.pl / Toruńska Agenda Kulturalna
Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych podczas wydarzeń, w tym o zasłanianiu ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.
REKLAMA

Kino w plenerze

Nowością w tegorocznym programie letnich wydarzeń kulturalnych jest Kino Letnie, które do końca sierpnia będzie gościć na scenie plenerowej za CKK Jordanki. W piątkowe wieczory, co dwa tygodnie, widzowie będą mogli obejrzeć takie filmy jak „La La Land”, „The Florida Project”, „Ślicznotki” czy „Przedszkolanka”. Bilety na każdy z seansów w symbolicznej cenie 5 zł będą dostępne na godzinę przed pokazami w kasie TOS (CKK Jordanki, al. Solidarności 1–3).

Już 10 lipca, w piątek, w Kinie Letnim wyemitowany zostanie film „La La Land”. To produkcja, w reżyserii Damiena Chazelle wyróżniona aż 6 Oscarami. W głównych rolach występują Emma Stone i Ryan Gosling. Rozpoczynamy o 21:30!

Więcej informacji i pełen repertuar Kina Letniego na stronie: https://www.tak.torun.pl/scena-letnia/

Muzyczne emocje na Scenie Letniej

Dla wszystkich tych, którzy musieli pogodzić się z odwołaniem festiwali muzycznych, alternatywą mogą być koncerty na świeżym powietrzu. W ramach Sceny Letniej w Toruniu miasto rozbrzmi różnymi gatunkami od bluesa, przez elektronikę, po alternatywne brzmienia. Najbliższa okazja już w 12 lipca przy scenie plenerowej za CKK Jordanki. Za sprawą zespołu Stara Szkoła niedzielny wieczór upłynie w klimatach rocka i bluesa.

Zespół Stara Szkoła to kapela, który powstała w 2010 roku jako spełnienie młodzieńczych marzeń. Od samego początku grają własne kompozycje z autorskimi tekstami – wszystkie po polsku. Muzycznie zespół oscyluje w klimatach rocka i bluesa, choć pasja członków zespołu pozwala także na niespotykane muzyczne wędrówki.

Tydzień później, 18 lipca, w tym samym miejscu zagra zespół NOCTI, którego muzykę, którą można określić szerokim mianem muzyki rockowej. W twórczości zespołu nie brakuje jednak  elementów elektroniki czy alternatywy. Ostatni weekend lipca torunianie będą mogli spędzić w towarzystwie zespołów Faux Pas, który wystąpi 25 lipca tym razem na Ruinach Podominikańskich oraz Nietrzask, który zagra dzień później na Dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego.

Więcej informacji i pełen repertuar Sceny Letniej na stronie: https://www.tak.torun.pl/scena-letnia/

Teatr w plenerze

Ciekawym pomysłem na spędzenie sobotnich i niedzielnych popołudni będzie pełen różnorodnych występów 6. Festiwal Teatrów Ulicznych. Nie zabraknie podczas niego spektakli dla dzieci, pantomimy, cyrkowych akrobacji, kuglarstwa oraz fireshow.

W trakcie wakacyjnych weekendów zaprezentują się zdolne grupy teatralne z regionu, choć nie zabraknie też artystów z całej Polski.

- W tym roku zaprosimy widzów na 11 niesamowitych spektakli rozgrywających się, zgodnie z konwencją festiwalu, na terenie toruńskiego zespołu staromiejskiego, m.in. dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego, Ruinach Podominikańskich czy pod Krzywą Wieżązaprasza Przemysław Draheim rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Już w najbliższy weekend 12 lipca na scenie plenerowej CKK Jordanki zagości poznański Teatr Łata ze spektaklem dla najmłodszych, w konwencji teatru ruchu, „Morskie opowieści”. Pełne ruchu, cyrkowych i kuglarskich oraz iluzjonistycznych sztuczek będą natomiast spektakle „Nie taki straszny show” oraz „TATA” przygotowane przez Cyrkowa Events. Oba zobaczyć będzie można już 18 lipca również na scenie plenerowej CKK Jordanki. Tydzień później, wieczorem 25 lipca SynergyART zaprosi wszystkich na ogniste i hipnotyzujące fireshow w Ruinach Podominikańskich, gdzie następnego dnia odbędą się dwa spektakle przeznaczone dla dzieci w wykonaniu Teatru Vaška: „Piernikowe potyczki” oraz „Kot w butach”.

Pełny harmonogram spektakli dostępny na stronie: http://festiwalteatrowulicznych.pl/

Wstęp na wszystkie spektakle oraz koncerty jest darmowy — ze względu na wytyczne sanepidu wymagane są jednak limity osób uczestniczących, dlatego obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia.


Wytyczne w kwestii bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas wydarzeń kulturalnych obowiązywać będzie zaostrzony rygor sanitarny związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązywać będą następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. Na spektakle nie są dystrybuowane wejściówki, zatem obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia! Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania leżaków na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie leżaki będą dezynfekowane.

fot. Toruńska Agenda Kulturalna

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-13 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-17 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-18 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany