Jordanki muzycznie i plenerowo

fot. www.torun.pl / Lech Kamński
Pod hasłem Plener(L)OVE 15 maja 2021 r. ruszyły koncerty na świeżym powietrzu, przygotowane przez Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki. Jako pierwszy na scenie pojawił się toruński Open Blues.
REKLAMA

W sobotę, 15 maja wystąpił zespół Open Blues. Grupa zadebiutowała na polskiej scenie bluesowej w 2010 r., jednak ich historia zaczęła się już dwa lata wcześniej w Toruniu. Zespół tworzy pięciu znakomitych muzyków, którzy potwierdzają, że tym co ich łączy jest przede wszystkim pasja. Grają własne utwory, standardy bluesowe, rythm’n’bluesowe, rock’n’rollowe, aż po funky, jumpa czy hity rockowe. Trzecia płyta zespołu „Droga nieznana” zbiegła się z jubileuszem 10-lecia grupy. Fani docenili dopracowany krążek, wybierając go Płytą Roku w plebiscycie Radia Gra i Toruńskiej Agendy Kulturalnej - Toruńskie Gwiazdy 2020.

W niedzielę, 16 maja o godz. 18.00 wystąpi Rafał „Zwierzak” Zieliński wraz z żeńskim duetem Pinky Loops (Marta Lutrzykowska - elektryczne skrzypce oraz Asia Czerwińska - elektryczna wiolonczela). Usłyszymy standardy muzyki rozrywkowej i filmowej w świetnych aranżacjach. Nie zabraknie wyjątkowej wersji Shallow (Lady GaGa & Bradley Cooper cover), gdzie damską partię wokalną zastąpią elektryczne smyczki.
Rafał „Zwierzak” Zieliński to uzdolniony wokalista, gitarzysta i aranżer. Muzyczną edukację rozpoczął w PSM w Bydgoszczy w klasie waltorni, a później również w klasie gitary. W 2001 roku ukończył Akademię Bydgoską im. Kazimierza Wielkiego na kierunku Wychowanie Muzyczne, a roku później przeniósł się i zamieszkał na stałe w Toruniu. W 2012 roku rozpoczął współpracę z Teatrem im. W. Horzycy. W grudniu 2013 roku na specjalne zaproszenie Janusza Kukuły, dyrektora Pierwszego Programu Polskiego Radia, wystąpił na gali Wielki Splendor w studiu im. Witolda Lutosławskiego. Występował również na scenie bydgoskiej Opery Nova. Oprócz solowych występów z powodzeniem współpracuje z innymi muzykami i zespołami. Pinky Loops to energetyczny kobiecy duet uzdolnionych artystek, które grają na elektrycznych instrumentach: skrzypcach i wiolonczeli z wykorzystaniem loopera, czyli elektronicznego urządzenia do tworzenia pętli muzycznych. Daje on możliwość nagrywania motywów muzycznych na żywo w trakcie występów, nakładania na siebie wielu ścieżek dźwiękowych i odtwarzania ich jako podkład. Obecnie Pinky Loops, po ciepło przyjętym albumie „Polifonic” z 2019 r., pracują nad nowym wydawnictwem „Evolutions”.
Organizator: CKK Jordanki

W niedzielę, 23 maja o godz. 16.00 Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na Koncert (nie tylko) dla mamy. Koncert na Dzień Matki będzie znakomitą, muzyczną laurką dla każdej mamy. Wśród wykonanych utworów znajdą się muzyczne bukiety kwiatów, dźwiękowe prezenty, słowa miłości i czułe całusy. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Czas Dla Nas. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. Wszystkie prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów.
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Koncerty, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, odbywają się na Scenie Plenerowej i zostały zorganizowane według aktualnych zaleceń sanitarnych. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Fot. Lech Kamński

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 20:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-19 20:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany