30 lat samorządu w Toruniu

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
W 2020 roku obchodzimy 30 rocznicę powstania w Polsce władzy samorządowej. Z tej okazji w Toruniu przygotowano szereg atrakcji.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19 w Toruniu zrezygnowano z oficjalnej części obchodów. Nie oznacza to jednak, że władze miasta zapominają o tej ważnej rocznicy.

27 maja na Rynku Staromiejskim otwarta zostanie wystawa planszowa pokazująca, ja bardzo zmienił się Toruń w ciągu tych 30 lat. Ekspozycję będzie można podziwiać do 3 czerwca.

Od środy do piątku chętni będą mogli wziąć udział w specjalnym quizie wiedzy o samorządzie online, który udostępniony zostanie na stronie internetowej Centrum Kultury Dwór Artusa. Quiz będzie składać się z 20 pytań związanych z samorządem lokalnym. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawane będą punkty. Trzy osoby, które zdobędą najwięcej punktów, otrzymają nagrody rzeczowe. W przypadku remisu zadecyduje czas.

Regulamin i więcej informacji o quizie tutaj.

Także we środę odbędzie się facebookowy koncert życzeń w wykonaniu znanej i cenionej toruńskiej wokalistki Asi Czajkowskiej i instrumentalisty Bartosza Staszkiewicza. Muzycy zachęcają do aktywnego udziału w wydarzeniu – link do transmisji koncertu tutaj.

O godz. 18:30 na antenie Telewizji Toruń będzie można premierowo zobaczyć film "30 lat toruńskiego samorządu". Tego samego dnia zaplanowano premierę trzeciej części cyklu pt. "Toruń w moich filmach" autorstwa Ryszarda Kruka. Będzie można obejrzeć ją na kanale reżysera w serwisie YouTube.

fot. Małgorzata Litwin

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
690
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany