Stypendia kulturalne na II półrocze 2020 roku

fot. www.torun.pl / Małgorzata Litwin
Osiem osób zajmujących się działalnością artystyczną, twórców i animatorów kultury otrzyma Stypendia Miasta Torunia w dziedzinie kultury na II półrocze 2020 roku. Za otrzymane pieniądze zrealizują swoje artystyczne projekty.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Uroczystość wręczenia stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury, połączona z prezentacja artystyczną odbędzie się 3 lipca 2019 r. (piątek) o godz. 18:00 na tarasie widokowym w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa związanych z przeciwdziałaniem zarażeniu koronawirusem COVID-19.

Do 31 marca 2020 r., do Wydziału Kultury wpłynęło 10 wniosków o stypendium półroczne na II półrocze 2020 roku.

Wnioski stypendialne oceniała Komisja ds. stypendiów powołana przez Prezydenta Miasta Torunia, w składzie której znaleźli się:

1) Zbigniew Derkowski;
2) Aleksandra Łukomska – Smulska;
3) Magdalena Kujawa;
4) Teresa Stępień – Nowicka;
5) Kamila Beszczyńska;
6) Piotr Lenkiewicz.

Po zapoznaniu się z opinią Komisji ds. stypendiów Prezydent Miasta Torunia, decyzją z dnia 9 czerwca 2020 r. postanowił, że Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury na II półrocze 2020 roku otrzymają (w kolejności alfabetycznej):

Joanna Chmielewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. Jej pasją jest fotografia.
Otrzyma stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury w wysokości 4.800 zł. brutto z przeznaczeniem na interdyscyplinarny projekt pt. „Kultura wtórna” – nowy wymiar dawnych zajęć oczami torunian.

Jan Cieplik
Od 10 r. życia śpiewał w chórze Pueri Cantores Thorunienses. Od 2016 r. jest uczniem Szkoły Muzycznej w Toruniu, gdzie pobiera naukę z zakresu wokalistyki. Laureat licznych nagród i konkursów.
Otrzyma stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury w wysokości 4.550 zł. brutto z przeznaczeniem na udział w Kursie Wokalistyki Operowej w Iwoniczu Zdroju oraz w Mistrzowskim Kursie Wokalnym w Łodzi.

Ewa Fabiańska-Jelińska
Kompozytorka urodzona w Toruniu. Na Akademii Muzycznej w Poznaniu uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Absolwentka studiów podyplomowych z kompozycji w uczelni Universität für Music und darstellende Kunst w Wiedniu.
Otrzyma stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury w wysokości 4.800 zł. brutto z przeznaczeniem na nagranie pierwszej monograficznej płyty CD z wybranymi utworami instrumentalnymi.

Julia Kubacka

Uczennica Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu w klasie fortepianu. Od 2017 r. jest organistką w kościele w Górsku. Organy stały się jej drugą pasją.
Otrzyma stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury w wysokości 4.800 zł. brutto z przeznaczeniem na doskonalenie gry na organach i zdobycie nowych umiejętności improwizatorskich.

Agnieszka Laddach
Doktor Wydziału Nauk Historycznych na UMK w Toruniu. Obecnie doktorantka I roku w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Teologicznych i Artystycznych UMK.
Otrzyma stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury w wysokości 4.800 zł. brutto z przeznaczeniem na publikację książki pt. „Janusz St. Pasierb. Teolog, historyk sztuki, teoretyk kultury”, t.2, „Charakterystyka myśli”.

Michał Murawski
Student Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku. Laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2020 r.
Otrzyma stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury w wysokości 4.700 zł. brutto z przeznaczeniem na zrealizowanie spektaklu muzycznego pt. ”Nowe niebo” - monodramu inspirowanego dziełami Mikołaja Kopernika oraz prof. Karola Górskiego.

Ewelina Wolska
Absolwentka kulturoznawstwa na UMK w Toruniu. Pracuje w SM „Kopernik” prowadząc kreatywna pracownię dla dzieci: Akademia Wyobraźni.
Otrzyma stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury w wysokości 4.800 zł. brutto z przeznaczeniem na pierwszą autorską, ilustrowaną publikację pt. „ Kalejdoskop toruńskich marzycielek”

Zofia Ziemkiewicz
Studentka na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Laureatka konkursów wiolonczelowych w Polsce i za granicą.
Otrzyma stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury w wysokości 4.800 zł. brutto z przeznaczeniem na doskonalenie umiejętności twórczych poprzez podjęcie edukacji artystycznej w Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie.

Fot. Małgorzata Litwin

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
681
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2020-09-11 19:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-19 16:30
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany