24 listopad 2022

Gratulujemy zwycięzcom gęsinowych konkursów

fot. nadesłane
Rozstrzygnęliśmy nasze dwa doroczne konkursy, ogłaszane w ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na świętego Marcina”. Poniżej publikujemy listy nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży ,,Gąska odwiedza moje miasto, moją wieś” oraz w rodzinnym konkursie na relację ze wspólnego celebrowania dnia 11 listopada przy gęsinie.
REKLAMA
Laureatów zapraszamy 9 grudnia (piątek) o godzinie 9 do urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na uroczyste wręczenie nagród. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy.

 Konkurs plastyczny ,,Gąska odwiedza moje miasto, moją wieś”

 Na tegoroczny konkurs plastyczny ,,Gąska odwiedza moje miasto, moją wieś” młodzi artyści w wieku od 3 do 17 lat nadesłali ponad sto prac.

Wszystkie były niezwykle pomysłowe i wykonane różnorodnymi technikami (grafika, pastele, ołówek, kolaż itp.). Laureaci i wyróżnieni w kategoriach do 6 lat oraz 7-11 lat otrzymają od nas nagrody rzeczowe (klocki Lego, zestawy kreatywne, sprzęt elektroniczny, książki itp.). W najstarszej kategorii wiekowej 12-18 lat nagrodami są karty podarunkowe do sieci sklepów z książkami, płytami i sprzętem elektronicznym.

Laureaci i wyróżnieni w konkursie plastycznym ,,Gąska odwiedza moje miasto, moją wieś”:

Kategoria do 6 lat:
  • I miejsce – Zofia Piaskowska (6 lat), Publiczne Przedszkole nr 1 w Radziejowie (powiat radziejowski),
  • II miejsce – Aleksandra Młodziejewska (6 lat), Publiczne Przedszkole ,,W Stumilowym Lesie”, Czernikowo (powiat toruński),
  • III miejsce – Iga Dunajska (6 lat), Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim (powiat golubsko-dobrzyński).

Wyróżnienia w kategorii do 6 lat:
  • Ada Zaremba (6 lat), Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Starogrodzie (gmina Chełmno, powiat chełmiński),
  • Aniela Kalisz (6 lat), Szkoła Podstawowa w Łubiance (powiat toruński),
  • Gaja Dombrowska (6 lat), Toruń,
  • Filip Cieciura (5 lat), Szkoła Podstawowa w Łubiance, oddział w Biskupicach (gmina Łubianka, powiat toruński).
Kategoria 7-11 lat:
  • I miejsce – Iga Mościbrodzka (9 lat), Szkoła Podstawowa w Czernikowie (powiat toruński),
  • II miejsce – Adam Czarnecki (8 lat), Toruń,
  • III miejsce – Jan Bożek (10 lat), Szkoła Podstawowa w Grębocinie (gmina Lubicz, powiat toruński).

Wyróżnienia w kategorii 7-11 lat:
  • Martyna Szefler (8 lat), Toruń,
  • Karolina Umińska (7 lat), Lulkowo (gmina Łysomice, powiat toruński),
  • Emilia Rataj (7 lat), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Płużnicy (gmina Nowa Wieś, powiat wąbrzeski),
  • Anna Rak (7 lat), Bydgoszcz.
Kategoria 12-18 lat:

 I miejsce – Maja Świerad (13 lat), Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim (powiat golubsko-dobrzyński),
 II miejsce – Mateusz Śliwa (13 lat), Szkoła Podstawowa w Grębocinie (gmina Lubicz, powiat toruński),
III miejsce – Laura Sadowska (16 lat), I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu.

Wyróżnienia w kategorii 12-18 lat:
  • Kamil Borowik (12 lat), Zespół Szkół w Brudnowie (gmina Waganiec, powiat aleksandrowski),
  • Blanka Wojciechowska (16 lat), Tuchola,
  • Karol Wieczorek (14 lat), Warszawa,
  • Krystian Tarczykowski (14), Łubianka (powiat toruński)

Konkurs na gęsinowe relacje

W konkursie dla rodzin na relacje ze wspólnego świętowania w dniu Narodowego Święta Niepodległości wpłynęło niemal 30 zgłoszeń. Były to albumy ze zdjęciami, filmy, prezentacje multimedialne, opowiadania, i sprawozdania tekstowe z tego wydarzenia. Uczestnicy konkursu dołączyli do każdej z nich przepis na danie z gęsiny. Po raz pierwszy zgłoszenia w naszym konkursie mogli nadsyłać przedstawicielki i przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z regionu, dla których stworzyliśmy odrębną kategorię.

Laureaci otrzymają karty podarunkowe na zakup sprzętu gospodarstwa domowego. Nagrody otrzymują:

Kategoria relacja rodzinna:
  • I miejsce – Anna Bulińska, Unisław (powiat chełmiński),
  • III miejsce – Kamilla Piątkowska, Bydgoszcz,
  • III miejsce – Agnieszka Ochendal, Grudziądz.

Kategoria Koła Gospodyń Wiejskich:
  • I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Brzozowo (gmina Kijewo Królewskie, powiat chełmiński),
  • III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Polne Kwiaty (gmina Osięciny, powiat radziejowski),
  • III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Słońsko ( gmina Inowrocław).

Nagrody w obu konkursach zostaną wręczone 9 grudnia (piątek) podczas uroczystości w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, plac Teatralny 2, sala patio (I piętro). Serdecznie na nią zapraszamy oraz gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Toruń
-0.9°C
wschód słońca: 07:47
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2022-12-10 10:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 13:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 16:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 18:00
miejsce
Młodzieżowy Dom Kultury, Toruń,...
wstęp biletowany