Komunikat prezydenta Torunia

fot. www.torun.pl
Komunikat nt. funkcjonowania komunikacji miejskiej, 22.07.2020 r.
REKLAMA

Stan pandemii, jaki od marca 2020 roku utrzymuje się w kraju, nie pozostaje bez wpływu na finanse miast Polski, w tym Torunia. Dotyczy to także strony finansowej transportu miejskiego. Już dziś dane dotyczące dochodów ze sprzedaży biletów komunikacji publicznej pokazują, że ten rok zakończymy niedoborem wpływów na poziomie ok. 10 mln zł (ok. 1/3 tego, co planowaliśmy). Potwierdza to miesiąc czerwiec, kiedy spodziewana sprzedaż biletów miała przynieść ok. 3 mln zł, a wyniosła zaledwie 2 mln zł. Tym samym niezbędne będzie wprowadzenie działań oszczędnościowych, które spowodują, m.in. zmiany w rozkładach jazdy poszczególnych linii autobusowych i tramwajowych.

Obecnie zadaniem moich współpracowników jest przeprowadzenie dogłębnej analizy poszczególnych kursów, zwłaszcza pod względem liczby ich użytkowników, jak również nakładania się tras przejazdu pojazdów danych linii. Z dotychczasowych obserwacji wynika, że są wykonywane kursy, z których korzystają pojedyncze osoby, jak i przejazdy „puste”, bez pasażerów. Zakończeniem analiz rozkładów i kursów będzie opublikowanie zmian proponowanych przez miasto rozwiązań, a następnie po uzyskaniu uwag ich wprowadzenie.

Publikacja dot. zawieszenia linii nie mieściła się w opisanym powyżej standardzie wprowadzenia zmian w komunikacji miejskiej praktykowanym od lat i była przedwczesna.

Prezydent Miasta Torunia

Michał Zaleski

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany