Grudziądzka z turbiną

fot. www.torun.pl
Rozbudowa ulicy Grudziądzkiej w Toruniu nabrała tempa i zbliża się ku końcowi. Roboty są realizowane od ul. Polnej w kierunku północnym, na odcinku o długości około 400 m. To ważna inwestycja z punktu widzenia kierowców, dwa skrzyżowania zostały przebudowane w rondo turbinowe, co usprawni ruch i poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu.
REKLAMA

Obecnie kierowcy jadący ul. Grudziądzką w kierunku Gdańska i z powrotem poruszają się przebudowaną jezdnią wschodnią. Z kolei front robót został przeniesiony na jezdnię zachodnią. Została tu już ułożona warstwa wiążąca, do zakończenia brakuje ostatniej warstwy tzw. ścieralnej. W tym tygodniu wykonana zostanie również nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego. Powstanie on po stronie wschodniej, a więc przy obecnie przebudowywanej jezdni. W ramach inwestycji zostaną połączone ciągi rowerowe ulic Grudziądzkiej i Fortecznej.   

To nie koniec zmian. Przebudowane zostało skrzyżowanie „nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej. Do niedawna były to dwa skrzyżowania, które zostały zastąpione jednym rondem turbinowym.

Umowny termin zakończenia zadania to wrzesień 2020 roku i kosztują niecałe 7 milionów złotych .

Przypomnijmy, pierwsze rondo turbinowe powstało na placu Chrapka. Potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego takiego skrzyżowania nie przecinają się. Kierowca musi więc dokonać wyboru odpowiedniego pasa ruchu przed wjazdem na rondo. Jest to szczególnie ważne, ponieważ podczas jazdy na samym rondzie nie ma możliwości zmiany pasa z zewnętrznego na wewnętrzny i odwrotnie. Uniemożliwiają to zamontowane separatory. Pojazdy poruszające się po rondzie turbinowym są bezkolizyjnie kierowane do odpowiedniego wylotu.

Źródło: www.torun.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
49675
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-01-30 16:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-12 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Aula UMK, Toruń, ul. Gagarina 11
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-05 19:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany