13 czerwiec 2021

Rzeszów: Marcin Warchoł oddał głos w wyborach na prezydenta miasta

fot. PAP
Kandydat na prezydenta Rzeszowa (Podkarpackie) wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zagłosował w niedzielę w przedterminowych wyborach na włodarza tego miasta. "To święto demokracji" - powiedział dziennikarzom.
REKLAMA

Marcin Warchoł przyszedł na wybory z rodziną. Wraz z żoną oddał głos w Szkole Podstawowej nr 29.

"Spełniliśmy obywatelski obowiązek. Dziękuję wszystkim, przede wszystkim tym, którzy dziś głosują. To święto demokracji. Zachęcam do głosowania, by frekwencja była jak największa. Pogoda dopisuje, dlatego serdecznie zapraszam na wybory. Do godziny 21. można głosować" - powiedział Warchoł dziennikarzom po oddaniu głosu. Życzył też wszystkim wszystkiego dobrego i miłej niedzieli. "Do zobaczenia dziś o godz. 21. na naszym wieczorze wyborczym" - dodał wiceminister.

Warchoł w kampanii był wspierany przez byłego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Oprócz Warchoła na prezydenta miasta kandydują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość oraz rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; były współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050; oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Wybory, pierwotnie planowane na 9 maja, z powodów epidemicznych zostały przesunięte na niedzielę 13 czerwca; ewentualna druga tura odbędzie się 27 czerwca. (PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-10-06 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-07 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-16 18:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-17 16:00
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany