5 sierpień 2021

Zajęli szóste miejsce wśród najszybciej rozwijających się firm. Teraz szukają inwestorów

fot. nadesłane
Escola zajmuje się tworzeniem aplikacji mobilnych i webowych. Od początku zdecydowała się na budowanie biznesu z udziałem społeczności. Teraz chce pozyskać inwestorów przed debiutem na NewConnect.
REKLAMA
Escola na liście osiągnięć ma wyróżnienia za Orlen Mobile i aplikację dla Radia 357. Niedawno spółka zajęła 6 miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 182% za lata 2019-2020.

Krzysztof Wojewodzic, prezes spółki mówi, że wybór rynku aplikacji mobilnych nie był przypadkiem, co pokazują nowe umowy i rosnąca pozycja spółki na rynku. 

Wejście na rynek aplikacji mobilnych w Polsce okazało się świetnym wyborem. Pokazują to kolejne kontrakty z naszymi klientami, a także wysokie – 6 miejsce w rankingu Clutch. Jestem dumny z tego wyróżnienia, szczególnie że w skali polski zajęliśmy pierwsze miejsce, kolejna firma z polski zajęła 24 miejsce – mówi dr Krzysztof Wojewodzic, prezes zarządu Escoli. 

Poza tworzeniem aplikacji mobilnych i webowych Escola korzysta też z Venture Buildingu. Krzysztof Wojewodzic, który rozwija firmę od czterech lat zauważa, że na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych trendów biznesowych i nisz, w których może rozwijać się spółka.

Kolejnym krokiem do rozwoju biznesu jest kampania crowdfundingowa. Escola chce pozyskać 4 mln zł. Nie jest to jednak pierwsza okazja do inwestycji w spółkę, bo firma pierwsze kroki na rynku kapitałowym rozpoczęła jeszcze w maju 2017 r., wtedy także spółka pozyskała 400 tys. zł z kampanii crowdinvestingowej. Dwa lata później firma przeprowadziła drugą rundę inwestycyjną na kwotę 521 tys. zł.

Widzimy sporą dynamikę przychodów Grupy Kapitałowej Escola. Szacowaliśmy, że jako Grupa Kapitałowa 2020 roku wypracujemy 5 mln zł przychodów, a ostatecznie uzyskaliśmy 6 mln zł. Rok wcześniej przychody wyniosły 2,6 mln zł. Dążymy do stałego zwiększania przychodów spółki i grupy kapitałowej. Emisja i rozwój nowych produktów rozwiną też nasze możliwości pozyskania nowych klientów na arenie międzynarodowej. Obecnie około 50% przychodów pochodzi od klientów zagranicznych – dodaje dr Krzysztof Wojewodzic. 

Escola jest partnerem największych globalnych spółek m.in. Adobe, Samsung, Google, IBM. Firma realizowała  projekty m.in. dla podmiotów z branży finansowej, paliwowej, farmaceutycznej i edukacyjnej. Na rozwój spółki duży wpływ ma także dobrana Rada Nadzorcza, w której składzie można znaleźć m.in. prof. Witolda Orłowskiego, prof. Dariusza Jemielniaka, czy dra Macieja Mazińskiego. Kolejne miesiące dla spółki mogą zapowiadać się ciekawie, bo jak zapowiada prezes firmy, w 2022 r. planowany jest debiut na NewConnect. 

Kampania crowdinvestingowa i późniejszy debiut na NewConnect to najważniejsze cele, o których informowaliśmy inwestorów. Pozyskane finansowanie posłuży nam na przyspieszenie rozwoju Escoli i da nowym osobom i podmiotom możliwość dołączenia do akcjonariatu naszej spółki – mówi dr Krzysztof Wojewodzic. 

Charakterystyczną cechą Escoli jest dzielenie się wiedzą. Programiści Escola robią live Escola DevTalks, w którym rozwiązują problemy programistyczne i rozmawiają o technologii.

Szef firmy  nagrywa podcast Escola Mobile. Do rozmowy zaprasza ekspertów, łączących wiedzę biznesową z technologiczną. CRO - Ilona Leoniewska prowadzi podcast Meetinga, skierowany do branży eventowej.

Prezes przyznaje, że po emisji chce skupić się mocniej na venture buildingu, rozwijaniu obecnych i tworzeniu nowych produktów cyfrowych. Dodaje, że ostatnie lata pokazały, że najistotniejszym walorem firmy są ludzie i zespół, szczególnie na rynku IT.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-11-21 19:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-25 20:00
miejsce
Lizard King, Toruń, ul. Kopernika 3
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki,...
wstęp biletowany