13 maj 2021

Weber: przekażemy do jednostek samorządu terytorialnego 336 mln zł na modernizację dróg

fot. PAP
W ramach rezerwy subwencji ogólnej w 2021 r. przekażemy do jednostek samorządu terytorialnego 336 mln zł. W ramach tych środków 120 jednostek samorządu uzyska wsparcie na modernizację dróg, którymi zarządzają - powiedział w czwartek wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
REKLAMA

"W ostatnich godzinach zapadły bardzo ważne decyzje związane z dofinansowaniem kolejnych zadań drogowych, które będą realizowane przez polskie samorządy" - mówił podczas konferencji Weber.

"Przy wspólnym uzgodnieniu z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu dokonaliśmy podziału rezerwy subwencji ogólnej w 2021 r. W ramach rezerwy przekażemy do jednostek samorządu terytorialnego 336 mln zł. W ramach tych środków 120 jednostek samorządu terytorialnego uzyska wsparcie na modernizacje dróg, którymi zarządzają" - wyjaśnił wiceminister.

Jak wyliczył, w ramach subwencji ogólnej dofinansowanie uzyskało m.in. Miasto Stołeczne Warszawa (prawie 20 mln zł), Gdańsk i Gdynia.

Weber podkreślił, że decyzje o podziale subwencji nie są zależne od czynników politycznych. (PAP)

mfr/ je/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Toruniu

kiedy
2021-08-19 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-20 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-21 20:30
miejsce
Zespół staromiejski Torunia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 18:30
miejsce
Dwór Artusa, Toruń, Rynek...
wstęp biletowany